כל המאמרים בנושא נדל"ן

בטון חשוף – המראה שחוזר לאופנה

יול 16, 2016

לאורך שנים רבות הבטון נעלם מן העין. החומר החשוב הזה לא נעלם, כמובן, מעולם הבנייה: בטון לתעשייה הוא חומר שנעשה בו שימוש אדיר לכל אורך שנות בנייתה של המדינה ופיתוחה. אנחנו פוגשים אותו בכבישים, בגשרים, כמעט בכל סוגי המבנים ובבניינים ותיקים יותר אשר נבנו מבטון חשוף. אבל לאורך שנים ארוכות שלטה מגמה של הסתרת הבטון באמצעות חיפויים שונים – אבן, טיח ושלל חומרים מגוונים שלכולם תפקיד אחד – להעלים את הבטון שנמצא בתוך מרבית המבנים.
להפתעתם של רבים, הבטון התחיל לחזור לאופנה בשנים האחרונות. המראה המחודש של הבטון הוא מעודן יותר – אך בפירוש עדיין מדובר באותו חומר עצמו. באופן כללי הבטון מורכב מתערובת של מים, חול אגרגטים וצמנט. אגרטים הוא חצץ והצמנט הוא חומר דביק שמלכד את כל הרכיבים ביחד לקבלת תערובת החזקה והעמידה המוכרת לנו. בבטון מזוין מותקנות רשתות פלדה שמשפרות את עמידותו, ובטון אדריכלי הוא בפשטות בטון שצבעו לבן. כאמור, כל סוגי הבטון מלווים אותנו במרבית המבנים, והחידוש המרכזי טמון בכך שיותר ויותר אדריכלים בוחרים להשאיר אותו חשוף.
עיצוב בבטון חשוף
המגמה של מראה טבעי וגלמי הולכת ומתפשטת והבטון משתלב בה היטב. אמנם בטון לתעשייה הוא בפירוש חומר שמיוצר באופן תעשייתי אך המראה שלו פראי וגלמי. בנוסף, כיום ניתן להשיג בטון ידידותי לסביבה שמיוצר עם חומרים עדינים יותר, והמראה הקר והמנוכר של הבטון משתלב היטב עם אלמנטים חמים טבעיים. החומר העמיד הזה ניתן לעיבוד בדרכים רבות ומעניק למעצבים אפשרויות מגוונות ומלהיבות. אפילו לא חייבים לצקת אותו: ניתן למצוא כיום אריחי בטון, כיורי בטון, עציצים ואדניות מבטון, ואפילו רהיטים! חזרתו של הבטון החשוף לאופנה הזרימה לשוק שלל מוצרים מיוחדים ומרשימים שתענוג לשלב אותם בכל עיצוב.
חיפוש קצר ברשת יעלה במהירות מבנים מרשימים ומדהימים – פרטיים וציבוריים – שכולם עשויים מבטון חשוף במגוון שיטות גימור וצבעים. ריצוף בטון בתוך הבית מעניק מראה חלק, מקורי ומדהים שקל במיוחד לתחזק אותו. כדי ליהנות מהמראה היפה של הבטון צריך לאפשר לבעלי מקצוע מנוסים לדאוג לכך שהוא ייושם בצורה הנכונה. את אותו מראה ניתן להשיג גם בריצוף חוץ, ומובן שכאשר מדובר באוויר הפתוח עמידותו של הבטון היא יתרון אדיר. סיבה נוספת להעדיף את הבטון היא הסיבה הכלכלית – מובן שכאשר מדובר בחומר חזק ועמיד משתלם יותר בטווח הארוך לעשות בו שימוש. אין פלא שהבטון חזר לאופנה, וסביר מאד להניח שרק נראה אותו יותר ויותר עם הזמן.

חומרי גלם לפרויקט בניה

יונ 27, 2016

כאשר המשוררים דיברו על שמלת בטון ומלט שארץ ישראל תלבש, הם מן הסתם לא יכלו לדמיין את המראה של ישראל העכשווית: ערי ענק, גורדי שחקים ומערכות כבישים מתקדמות. השינוי האדיר במראה של ישראל, במהלך שנות דור אחד בלבד, הוא מופת ודוגמא לפיתוח בקנה מידה נרחב. בשנים האחרונות המודעות לערכי הסביבה גברה, ובמקביל לתנופת הביטוח אנחנו פוגשים בעוד ועוד מאמצי שימור והגנה על איכות הסביבה. מהפכת הבנייה הזו לא הייתה מתאפשרת ללא מגוון אדיר ויכולת ייצור של מוצרי טיט וחמרי גלם לבנייה. הללו משונעים ברחבי הארץ על ידי מערכים לוגיסטיים מורכבים ומגויסים לפרויקטים רחבי היקף.

חומרי הגלם לבנייה הם רבים, וביניהם ניתן למצוא את אלו החיוניים לבניית המבנים שכולנו מתגוררים ועובדים בהם. מוצרי טיט הם בפשטות תערובות של חומרים בעלי מרקם בוצי המשמשים לטיח ולייצור בלוקים. תערובות הטיט האיכותיות מורכבות מחול מחצבה וחול דיונות טבעי, ובתוספת חומרים אקריליים הן משמשות לייצור הטיח שאנחנו פוגשים ברחבי הארץ על חיפויי הבתים. בנוסף תערובות הטיט משמשות גם לבניית בלוקים, לריצוף ולהדבקת חיפויי אבן. למוצרי הטיט יש להוסיף גם מוצרי מדה ששמם מוכר פחות. מוצרים אלו הם התערובות המשמשות להכנת משטחים לשם ריצוף – כדי ליישר את המשטח ולפלס אותו.

מוצרי בנייה עבור הארץ כולה

כאשר אנו נוסעים על כבישי הארץ אנו ממעטים לחשוב על המערכת האדירה שנדרשה כדי להביא מוצרים מן הסוג שתואר לעייל לרחבי הארץ כולה. ייצור בטון, מוצרי מדה וטיט הוא מאתגר מסיבות רבות ושונות. מעבר לקושי בשינוע התוצרים הכבדים והמרובים הללו, נדרש מערך לוגיסטי מורכב של תזמון וארגון כדי לוודא שהתוצרים הנכונים מגיעים אל המקומות במועד ובזמן הנדרש מבלי לשבש את עבודות הבנייה היקרות. בנוסף, נדרשת כאמור כיום מחשבה על איכות הסביבה ועל שיקומה לאחר עבודות הכרייה והחציבה של חומרי הגלם. ולבסוף – יצרן איכותי נדרש לעמוד כיום בשפע תקנים הנוגעים לבטיחות ולאיכות הסביבה.

כשאתם מנהלים פרויקט בנייה חובה להשקיע מחשבה בבחירת היצרן הנכון שיוכל להבטיח שתקבלו את הסחורה באיכות הנדרשת ובמועד הנקוב. כל פשרה באיכות החומרים עשויה להסתיים בעבירה על תקנים ובפשרות סביב נושאים חשובים כמו בטיחות ואיכות הסביבה. לכך יש להוסיף את הנזק הכספי שייגרם בעבודה מול יצרנים חובבנים שלא יעמדו במועדי האספקה ויעכבו את הפרויקט היקר שלכם. חשוב מאד לבחור בחברה בעלת תודעת שירות גבוהה, בקרת איכות מוקפדת ומערך לוגיסטי משומן.

הבטון מוחלק- המראה מסוגנן

ינו 24, 2016

 

מה הוא הבטון המוחלק? כיצד הוא הפך משיטת חיפוי לחניונים תת קרקעיים לאחד מפתרונות החיפוי האוהבים ביותר על הקהל הישראלי ומה הם היתרונות הנלווים לחיפוי באמצעותו? זה הזמן לדעת יותר על הבטון המוחלק. בעבר הלא כל כך רחוק, הבטון המוחלק שימש בעיקר לצרכי חיפוי של חניונים תת קרקעיים. בשנים האחרונות, הפך הבטון המוחלק לאמצעי חיפוי פופולארי ונפוץ גם בסביבת המגורים הפרטית וגם בבתי עסק מגוונים כגון: מסעדות, בתי קפה, גלריות, מועדונים וכדומה.

רצפת בטון מוחלק היא למעשה שיטת חיפוי המותאמת גם למבנים פרטיים וגם למבנים מסחריים, הן באזורי הפנים של המבנה והן באזורי החוץ. ברוב המקרים, שיטת החיפוי מיושמת על גבי תשתית ריצוף קיימת, דבר המאפשר קבלת משטח בטון אחיד, חלק ומסוגנן המותאם לאופי העיצובי של החלל. ריצוף בשיטת הבטון המוחלק מעמידה לרשותכם מגוון רחב של יתרונות הנובעים בין היתר מפונקציונאליות המשטח המותאם לחללים בהם קיימת תנועה ערה של הולכים ושבים. אחד מהיתרונות המובהקים של הבטון המוחלק טמון בעובדה שהוא מבטל באופן נחרץ את החריצים המופיעים ברווחים בין אריחי הריצוף השונים. יתרון זה מקנה לחלל מראה אחיד ורציף, דבר המאפשר לשמור על אסתטיות המשטח לאורך זמן.

 

הבטון המוחלק- שיטת חיפוי שיותר ויותר אנשים שמים לב ליתרונותיה

חיפוי משטחי ריצוף באמצעות בטון מוחלק מאפשר לכם ליהנות ממשטח חלק ובעל גוון אחיד המותאם לעיצוב הכללי של החלל. יתרון נוסף של משטחי בטון מוחלקים הוא אופן התחזוקה הנוח והיעיל. מכיוון שמשטחי הבטון המוחלק הינם משטחים אחידים, לא מצטבר לכלכוך בחריצים, ופעולת הניקוי הינה מהירה ויעילה. השילוב בין משטח ריצוף נוח לניקוי לבין משטח ריצוף אלגנטי המותאם לעיצוב הכללי של החלל, הפך את משטחי הריצוף המוחלק לאחת משיטות החיפוי הזוכות לפופולאריות הולכת וגוברת בקרב הצרכן הישראלי. כיום, ביותר ויותר בתים פרטיים נעשה שימוש בבטון המוחלק לצורך חיפוי חדרי אירוח מרכזיים ומטבחים. בנוסף, הריצוף המוחלק הפך בשנים האחרונות לאחד מפתרונות החיפוי המועדפים על בעלי עסקים רבים, וזאת בשל היוקרה והאלגנטיות המושגת באמצעותו.

 

אם גם אתם רוצים ליהנות מכל היתרונות הנלווים לבטון המוחלק ובמידה וגם אתם עומדים לקראת הליכי שיפוץ או בנייה של ביתכם, זה הזמן לדעת יותר על משטחי הבטון המוחלק המאפשרים לכם ליהנות גם מיוקרה אלגנטית המותאמת לעיצוב הכללי של החלל וגם מפתרונות ניקוי ותחזוקה יעילים ונוחים במיוחד. כיום, תוכלו למצוא יותר ויותר חברות בנייה וקבלני שיפוץ מתחמים ביציקת משטחי ריצוף בשיטת הבטון המוחלק.

 

 

מידע רלוונטי על משרדים להשכרה בתל אביב

יונ 10, 2015

השכרת משרדים בכלל והשכרת משרדים בתל אביב בפרט, היא משימה מורכבת ומאתגרת המחייבת אתכם להתייחס למכלול שלם של פרמטרים באמצעותם תוכלו להבטיח לעצמכם את המשרד האידיאלי העונה על כל הצרכים העסקיים שלכם. בשורות הבאות נתמקד בשלושה פרמטרים מרכזיים האמורים ללוות אתכם בהליך איתור משרדים למטרות השכרה בתל אביב וגוש דן. פרמטרים אלו כוללים את גודל המשרד הרצוי (והראוי) לכם, מסגרת התקציב העומדת לרשותכם וסביבת העסקים באזור בו בחרתם ברחבי תל אביב וגוש דן. המשך לקרוא »

משרדים להשכרה בתל אביב – הבחירה הנכונה

מאי 13, 2015

הרצליה ותל אביב מהוות אזורים אטרקטיביים מאוד להשכרת משרדים. מסיבה זו, היצע המשרדים באזור זה הוא גדול והמחירים של דמי השכירות בהתאם. במאמר זה נעזור לכם להבין את הנקודות החשובות ביותר בעת חיפוש משרדים להשכרה בתל אביב, דבר שתקף גם לגבי חיפוש משרדים להשכרה בהרצליה.   המשך לקרוא »

משרדים להשכרה בתל אביב – הבחירה הנכונה

מאי 8, 2015

הרצליה ותל אביב מהוות אזורים אטרקטיביים מאוד להשכרת משרדים. מסיבה זו, היצע המשרדים באזור זה הוא גדול והמחירים של דמי השכירות בהתאם. במאמר זה נעזור לכם להבין את הנקודות החשובות ביותר בעת חיפוש משרדים להשכרה בתל אביב, דבר שתקף גם לגבי חיפוש משרדים להשכרה בהרצליה.

  המשך לקרוא »

קצת על השקעות נדל"ן

פבר 26, 2015

ההחלטה לרכוש נכס מסוים שישמש כמקור נוסף של הכנסה היא אחת מההחלטות הנבונות בתחום הפיננסי בקרב אנשים שהולכים ומתקרבים אל גילאי הפנסיה שלהם. השקעות נדל"ן מן הסוג הזה כמו גם מכל סוג אחר מחייבות תחילה תכנון מקיף ויסודי של מרכיבי העסקה ובדיקת כדאיות ההשקעה כלומר האם מדובר כאן באפשרות של נדל"ן מניב.                                                                                                                                                                                                         המשך לקרוא »

תמ"א 38 והתיקונים הנלווים לו – כדאי לדעת

פבר 14, 2014

פרויקט המתאר הארצי, עליו הוחלט לפני מספר שנים, מציע פתרונות לצורך חיזוק מבנים מפני רעידות אדמה, והופך אותן לרלוונטיים יותר מתמיד ואטרקטיביים מאד עבור הקבלנים, המבצעים את הפרויקט בפועל. שיפוץ דירה במסגרת פרויקט זה היא דרך נפלאה עבור בעלי הדירות ליהנות מדירה נעימה, מבניין מחוזק ומתנאים טובים יותר מבלי שיצטרכו לשלם על כך כסף, ועבור הקבלנים עצמם אפשרות לרווח יפה. המשך לקרוא »

פרסומת