נוב 16, 2008
admin

מה כדאי לדעת לפני שמתחילים עם עיצוב הבית

מעצבים את הבית מחדש? אם העיצוב הישן של הבית כבר התחיל לשעמם אתכם בזמן האחרון או שהסידור הנוכחי של הרהיטים פשוט לא נוח לצרכים של המשפחה – כנראה שעיצוב מחדש של הבית הוא אכן מה שאתם צריכים. עיצוב פנים הוא תחום שנחשב מצד אחד לפשוט ואישי, עד שהוא יכול להתבצע בקלות גם על ידי חובבים גמורים. רבים סבורים כי כל אחד יכול לעצב את ביתו בכוחות עצמו, על פי טעמו. כל שנדרש, על פי דעה זו, הוא להזיז מספר רהיטים מפה לשם, לצבוע מעט את הקירות, לקנות שידה חדשה והרי לכם עיצוב פנים למופת. מצד שני, עיצוב בית עשוי להיות מלאכה מורכבת מאוד, רחבה ומגוונת במקרים מסוימים, עד כי רבים מעדיפים לשכור את שירותיהם של בעלי מקצוע כמו מעצב פנים או אדריכל, שיסייעו להם בעיצוב נכון, אסתטי ופונקציונאלי של חדרי הבית.

ישנם מספר טיפים בסיסיים שניתן לתת כאשר מדובר על אדריכלות ועיצוב פנים. ראשית, יש לזכור כי לכל חדר וחלק בבית יש את האווירה שלו ואת הצרכים שלו, כך שיש להתייחס באופן שונה לעיצובו של כל חדר. שנית, עיצוב הבית עוסק ביצירת אווירה נעימה, במתן מראה טוב, אסתטי ומסודר לבית עצמו וזאת לצד סידורו באופן נוח ופונקציונאלי, שישרת את צרכי הדיירים בצורה הטובה ביותר. סידור רהיטים נכון אמור לשלב מספר יעדים. הסידור אמור למלא את הבית, אך מנגד לשמור עליו מרווח ולא להשאיר פינות ריקות וחשוכות. יחד עם תוספות כמו צביעת קירות, תליית תמונות הצבת קישוטים שונים וכמובן תאורה לבית, שתמלא את הבית באור חם ותרומם את מצב הרוח יושג העיצוב הטוב ביותר עבורכם.

ראשית, נפנה לחדר הילדים: ישנם כמה דגשים חשובים שיש להקפיד עליהם בעיצוב חדרי ילדים. מבחינת צבעים – חשוב להקפיד על צבעים חמים, שמחים ועליזים כאשר מדובר על חדרי ילדים קטנים, אך לא להגזים בכך כאשר מדובר בחדרי מתבגרים. צריך לזכור שלמתבגרים יש רצונות וטעם משלהם וחשוב להתייעץ עמם מראש לפני צביעת הקירות. לגבי עיצוב החדר עצמו – תמונות שמחות ו"מגניבות" תמיד יעשו את העבודה ואילו הרהיטים צריכים להתאים לצרכי הילד ולהיות מעוצבים בסגנון צעיר ומודרני (עדיף לא להכניס לחדר הילדים את השידות מבית הסבא והסבתא…).

בניגוד לשאר החדרים, עיצוב חדרי אמבטיה אינו מסתכם רק בהזזת רהיטים מפה לשם או בתליית תמונה. חדרי אמבטיה צריכים להיות מעוצבים בצורה פונקציונאלית, מרווחת ונקייה וקיימת חשיבות רבה למיקום של אמבטיה או מקלחון, לארונות אמבטיה, לאסלה וכמובן לכיור ולברזים. ברוב הבתים ישנם אילוצים שלא מאפשרים לנו "לשחק" עם המיקומים הללו, אך תמיד ניתן להשתמש בטריקים כמו תאורה, צבעים ועיצוב ארונות, כדי ליצור את האווירה המתאימה ואת תחושת המרחב הרצויה.

גם העיצוב החיצוני של הבית זוכה בשנים האחרונות לתשומת לב מוקפדת. בעיצוב החיצוני של הבית יש לשים דגש על עיצוב הכניסה לבית, עיצובן של הדלתות וכמובן תאורת גן, שתגרום תחושה נעימה לאורחים שלכם וכמובן לכם, המתגוררים בבית. השינויים שאנו מבקשים להכניס בעיצובו החיצוני של הבית נדרשים להביא בחשבון שיקולים של אדריכלות, שכן קיימות מגבלות מובנות על מידת השינוי שניתן להכניס בבית שהוא בגדר עובדה מוגמרת. אך בעזרת ייעוץ ממומחים אפשר לשפר גם את ההיבט הזה של הבית.

אל תחששו לנסות ולשפר את העיצוב הפנימי והחיצוני של הבית שלכם. הכול תלוי בחוש העיצוב שלכם ובטעם האישי. אם אינכם סומכים על עצמכם (או פוחדים מתגובת שאר בני הבית..) ניתן תמיד למצוא שורה של בעלי מקצוע ומומחים, שישמחו לייעץ לכם ולסייע לכם בעיצוב המושלם של הבית שלכם.

לא ניתן להגיב

פרסומת