כל המאמרים בנושא אימון אישי

הצלחה בחיים-כיצד?

ספט 27, 2015

כל אחד ואחת מאיתנו שואף להצלחה באחד מתחומי החיים, לרבות, הצלחה בעבודה, ובקריירה, הצלחה בחיי הזוגיות והמשפחה וכדומה. השאיפה להצלחה היא אומנם המכנה המשותף לכולנו, אך רק מעטים מאיתנו זוכים לה. בשורות הבאות ריכזנו עבורכם מספר טיפים ועצות מעשיות שיאפשרו גם לכם להתכוונן להצלחה.                                                                                         Silhouette of a girl jumping over sunset המשך לקרוא »

מאמן אישי מאמן לחיים!

ספט 27, 2015

מהו אימון אישי? על ידי מי הוא מיושם? באילו תחומים הוא עוסק וכיצד גם אתם תוכלו להפוך להיות מאמנים אישיים? כל מה שרציתם לדעת על תחום האימון האישי בשורות שלפניכם.      Paper plane                                                                                        המשך לקרוא »

מאמן עסקי שבאמת יוצר הבדל ושינוי

אפר 29, 2014

תחום האימון התפתח מאוד בשנים האחרונות, בישראל ובעולם, ובהחלט יצר השפעה לא מבוטלת עבור אנשים וארגונים רבים. אחד מתחומי האימון והפיתוח המשמעותיים והמצליחים ביותר הוא האימון העסקי, הן לארגונים והן ליחידים. מאמן עסקי איכותי ומקצועי, המביא גישה מוכחת וסדורה מאפשר לארגונים וליחידים ליצור שינוי מהותי, ליצור כוח עבודה המסוגל לצעוד באופן פרטני או קולקטיבי על הלא נודע בעולם העסקי ולהצליח. האימון העסקי מאפשר לקבוע ציפיות גבוהות וברורות ולהשיג תוצאות עסקיות ואישיות מעולות בכל קנה מידה.    המשך לקרוא »

להעביר את הזמן ולהעשיר את הנפש – חוגי בית להמונים

יונ 12, 2012

לא מעט אנשים המגיעים לגיל הפרישה מחפשים במה להעסיק את עצמם. חלקם הגדול ירשם אל הקנטרי השכונתי או יעסוק בפעילות ספורטיבית במכוני כושר ובריכות כאלה או אחרות. אבל מה עושים עם שאר הזמן הפנוי? אדם הרגיל להיות מחוץ לבית כחמישה ימים בשבוע, לא יכול להסתפק בפעילות של שעתיים, פעמיים בשבוע בלבד. רבים מחליטים להגשים חלום, ללמוד לנגד בגיטרה, לרקוד או לפסל. להשתתף בקורס כלכלה כדי לנהל את כספם טוב יותר או קורס בישול שהיו מעוניינים בו מאז ומעולם ולא היה להם הזמן אליו. המשך לקרוא »

ניהול עסק נכון, מפתח להצלחה

אוג 17, 2011
סגור לתגובות על ניהול עסק נכון, מפתח להצלחה

ניהול מלאי נכון הינו מילת מפתח בניהול מחסן פעיל. יתרונותיו וחסרונותיו של מקום אחסון קמים ונופלים על ניהול מלאי נכון. מנהל מחסן צריך להכיר ולהתמצא בכל פריט הנמצא במחסן שברשותו, להכיר באורך חיי המוצר ולבצע ניהול מלאי המתאים למוצר. ניהול מלאי נכון מביא לחסכון גדול בעלויות, חסכון בהוצאות אחסון ומינימום בלאי.  ניהול מלאי שאינו יעיל עשוי לפגוע קשות בהתנהלות העסק ואף ברווחיותו.

התייעלות לוגיסטית וכן ניהול מלאי ממוחשב כמו גם רמות תיאום ודיוק מרביות יביאו לתוצאות מיידיות כמו למשל משלוחים מהירים יותר, צורך קטן יותר בעובדים ועוד. חברה המקפידה על ניהול מלאי מקצועי ואיכותי באופן יעיל ושקוף מול לקוחותיה זוכה ברווח שירותי וכלכלי.

דרכים המביאות למצב של חיסכון בעלויות תקשורת

האם באמת ניתן להגיע למצב של חיסכון בעלויות תקשורת? שאלה מצוינת. סכומי הכסף שמוציא אדם פרטי על אמצעי התקשורת השונים יכולים להגיע לאלפי שקלים בכל חודש. חברות ועסקים, קטנים וגדולים רואים בהוצאה על אמצעי התקשורת אחת מן ההוצאות המרכזיות שלהם. גם האדם הפרטי וגם בעלי העסקים מעוניינים להביא למצב של חיסכון בעלויות תקשורת.

מבצע חיסכון בעלויות תקשורת מתחיל כאן

אז איך עושים את זה? מתחילים בניירת. רוצים חיסכון בעלויות תקשורת הגיע זמן שתדעו מי הם הספקים שלכם. לכן שלפו את הניירת ובדקו מי הם ומה החבילות שלכם. זה לא הזמן להתבייש, פנו אל הספקים והסבירו להם שאתם במגמה של חיסכון בעלויות תקשורת וכי אתם מבקשים, שהם יציעו לכם הצעה אטרקטיבית יותר מזו שיש לכם כרגע.

אל תהססו לבצע סקר שוק ולחזור אל הספק על מנת שישווה מחיר. בדקו את המכשירים שלכם, האם המרכזייה שלכם עונה על הקריטריון של חיסכון בעלויות תקשורת, אם לא שקלו להשקיע השקעה חד פעמית במזכירת IP למשל המוזילה את השיחות לחו"ל ובתוך העסק. אתם בעיצומו של מהפך תקשורתי, גייסו את העובדים, חיסכון בעלויות תקשורת מתחיל בהם. כמו כן מומלץ לבדוק האם מתקיימות שיחות אישיות מרובות הגוזלות כסף רב.

איתור ספקים, פרוצדורה מורכבת או עניין פשוט?

חברות הזקוקות לתמיכה וסיוע מספקים רבים יודעות עד כמה איתור ספקים עשוי להיות מטרד. איתור ספקים אינו מתחיל ונגמר בשיחת טלפון, המשמעות של איתור ספקים היא לפני הכל סינון ומציאת ספקים שניתן לעבוד עימם באופן שוטף ובשביעות רצון מקסימאלית.

כיום קיימות חברות המעניקות שירותים בתחום איתור ספקים. הן חוסכות לבעלי העסק את הצורך לבזבז זמן וכסף על איתור ספקים שונים, בדיקת איכות וקיום משא ומתן על תשלומים. איתור ספקים שנעשה באמצעות גוף חיצוני מאפשר גם שילוב מהיר בעבודה. איתור ספקים ניתן לעשות היום גם באמצעות האינטרנט באתרים ייעודיים לכך או באופן טלפוני. איתור ספקים חיצוני מעניק לחברות גדולות שקט נפשי ושירות מעולה וזמין.

*אין לראות במאמר זה המלצה או מידע מקצועי .

קאוצ'ינג, שיטת האימון האישי שהפכה לתופעה

אוג 17, 2011
סגור לתגובות על קאוצ'ינג, שיטת האימון האישי שהפכה לתופעה

שיטת האימון האישי, קאוצ'ינג הפכה לפופולארית ביותר בשנים האחרונות. השיטה כבשה את המגזר הפרטי ואחריו גם את העולם העסקי בסערה. נדמה שאין כיום מנהל ששיטת קאוצ'ינג כזו או אחרת זרה לו ואין חברה שתוותר על שירותי מאמן אישי לצוותי העובדים שלה.

קאוצ'ינג הפך מילה נרדפת לשיטה המלווה להצלחה מה שהביא אותה לדרוך היישר בפריים טיים בואכה עולם הרייטינג. ברדיו, בטלוויזיה ואפילו בקולנוע זוכה השיטה לחשיפה גדולה. תוכניות העוסקות בשיטה ובראשן מאמן אישי כזה או אחר צצות כפטריות וזוכות לזוויות טיפול עיתונאי אוהדות במיוחד, זאת כנראה כי קאוצ'ינג נתפס כחדשני, מעשי ומביא תוצאות ובעולם מהיר ועצבני כמו זה שאנו חיים בו, זמן שווה כסף והמילה האחרונה היא מבחן התוצאה.

מאמן אישי לנפש ולעסק, איך זה עובד?

בשונה משיטות טיפול אחרות כמו טיפול פסיכולוגי ואחרות האימון האישי, קאוצ'ינג, אינו מתמקד וחופר בעברו של הלקוח אלא עוסק במטרות עתידיות. מאמן אישי בשיטת קאוצ'ינג שואף לזהות יחד עם המתאמן את נקודות החולשה והחוזק שלו, להגדיר מטרות מדויקות ויחד להגשים את המטרות תוך אמונה שלכל אדם היכולת לשנות את מציאות חייו. להוביל עצמו למקום אחר מהמקום בו הוא נמצא וכן שזכות הבחירה בידיו של המתאמן וכי הוא בוחר באופן חופשי את דרכו ומסוגל לנתב עצמו אליה באמצעות כלים שונים ובליווי מאמן אישי מתאים.

קואוצ'ינג בשיטת היעדים והמטרות

ישנם סוגי קואוצ'ינג שונים, כאשר לכל אחד מהם מטרות ויעדים משלו. מאמן אישי יפעל בהתאם למתאמן שמולו, מתאמן פרטי או מתאמן מהעולם העסקי. בחירה בשיטת קואוצ'ינג לאדם פרטי נובעת בדרך כלל מתחושת תקיעות או צומת דרכים המביאה את האדם לפנות לעזרה ולהכוונה.

גם מנהל החש כי העסק אינו משגשג או נמצא בשלב קריטי עשוי לפנות לאימון כפתרון. מאמן אישי ילווה את המתאמן, יסייע לו למצוא את הדרכים לייעל ולמנף את העסק, לראות היכן נמצאות הפרצות בהתנהלות העובדים, להכין תוכנית עבודה ולפעול דרכה במטרה לבצע שיקוף של העסק ולאחריו שדרוג.

אימון אישי – מי מאמן, איפה וכמה זה עולה?

בארץ קיימות חברות רבות המציעות שירותי אימון אישי. קואוצ'ינג לעסקים, קואוצ'ינג לאנשים פרטיים, קואוצ'ינג המתמחה בסגנונות ובנישות שונות בעולם העסקים ועוד. טווח המחירים הוא רחב ונע בין כמה מאות שקלים לעשרות אלפי שקלים ותלוי כמובן בטווח הזמן, בפופולאריות החברה ועוד, מאמן אישי מוכר יעלה הרבה יותר מחברה מתחילה וכו'.

מלבד חברות קואוצ'ינג המציעות אימון אישי ישנם היום בתי ספר רבים להכשרת מאמנים. עם הפרסום המטאורי של שיטות קאוצ'ינג למיניהם מאמן אישי הפך למקצוע מבוקש, בתי הספר השונים לאימון מציעים סדנאות, תוכניות שונות, קצרות או שנתיות, הפונות כמעט לכל מגזר, דתי או חילוני, למבוגרים ואף לפנסיונרים ועוד המספקות בסופו של דבר תעודת מאמן אישי ומאפשרות לעסוק בשיטת קואוצ'ינג כמקצוע לכל דבר.

*אין לראות במאמר זה המלצה או מידע מקצועי .

קוצ'ינג להגשמה עצמית

יונ 3, 2010

זה היה בוקר סגריר והקבוצה הפסידה. ניחוש טוב, אבל אני עדיין לא יובל בנאי. אפילו לא קרוב. למרות שלא הייתי מתנגד להיות צאצא למשפחת המלוכה הירושלמית, גורלי לא אפשר לי זאת. אם כבר נפתחנו, אז אשמח לשתף אתכם בסיפור קצר שהיה לי בנוגע לאותו אדון רב מעללים ותחבולות הקרוי בשם העם – גורל.

מקרה שהיה כך היה – כמו שאמרתי, זה היה בוקר סגריר והקבוצה הפסידה. סיוטו הגדול של כל מאמן הוא שקבוצתו תפסיד. אני החלטתי שלי נמאס להפסיד או יותר נכון להחמיץ את החלומות והרצונות שנתלוו אליי במרוצת השנים. חוסר הגשמה עצמית, זה מה שהוביל אותי לתור אחר מדריכי קוצ'ינג ולהתאים לי אימון אישי, על פי צרכיי. כמו כולם גם אני הייתי סקפטי בהתחלה לגבי לימודי קואצ'ינג. תמיד שאלתי את עצמי, איך על ידי אימון של פעם בשבוע או שבועיים, ניתן יהיה להגשים את החלומות שלנו ולבצע את השינויים החשובים בחיינו, אשר תמיד רצינו לעשות ולא ידענו איך.

אימון אישי הוא אכן אישי

לאחר חיפושים וברורים, מצאתי מאמן קוצ'ינג המתאים לי. אחרי הכל – צריך שיהיה חיבור מסוים בין בני האדם. השוק מציע מאמני קואצ'ינג רבים מאד, אך גם אם נבודד את הטובים ביותר, עדיין צריך למצוא את המאמן שידבר בשפה שלך ויתאים אימון אישי נכון ויעיל להגשמת אותם היעדים שאנו מעוניינים להגשים. אימון שכזה הוא לא פשוט בכלל. הדרכות מסוג אלו, דורשות התמדה ועקביות מצד הלקוח, הכנת שיעורי בית ולימוד עצמי.

בשיעור הראשון, ביקש ממני אותו מאמן קוצ'ינג לרשום בפניו את שלושת השינויים החשובים שברצוני לעשות בחיי במהלך שלושת החודשים הבאים. לאחר אימון קצר, צמצמתי את הרצונות שלי לאותם מס' רצונות שבאמת היו חשובים וקריטיים להגשמה העצמית שאותה חיפשתי בנרות כל הזמן הזה. אותו אימון אישי גרם לי להבין שהחיים שלי היו מוצפים באשליות ופנטזיות מיותרות, בעצם עסקתי רוב הזמן בתפל ולא בעיקר – הייתי עיוור. ככל שהתקדמתי בשיעורים, אותה הדרכת קואצ'ינג האירה את עיניי לדברים החשובים והמועילים לי באמת בגלגול החיים הזה.

הנה אני מתקרב לקראת סיום השיעור האחרון, שבו הבנתי מה באמת אני רוצה לעשות ואיך אני מגשים את יעודי. אימון אחרון ויוצאים לדרך. לאחר תקופה של שישה חודשים מפרכים ומדהימים כ"תלמיד" קוצ'ינג, החלטתי שאת המשך תפקידי בעולם הזה, אמשיך כמאמן קואצ'ינג מן השורה. ההחלטה לעשות זאת, נבעה מן הניסיון או בעצם ההפסד שחוותה "קבוצת הרצונות" הבלתי מושגים שלי עד להתחלת אימון אישי ומפרך, אשר סייע לי להגשים את עצמי, ואשר יסייע לי להגשים רצונות של אחרים ומניעת אותם הפסדים מיותרים בין האדם לחיים. לכולנו יש חלומות, כולנו גם רוצים להגשים אותם. אנחנו רק צריכים לדעת להתמקד באותם רצונות נכונים ומדויקים, אשר ישלימו את החסר בין המוח לנפש. ברגע שהאדם שלם עם עצמו ושלם עם הישגיו – חייו לפתע מקבלים את המשמעות האמיתית שאותה הוא חיפש כל הזמן הזה ולא ידע היכן לחפש.

פרסומת