כל המאמרים בנושא חוק ומשפט

זכויות ילד נכה

ספט 28, 2015

גידול ילד נכה הוא אחד הדברים הקשים והמורכבים עבור ההורה. ילד נכה הינו בעל צרכים רבים, אם בהיבט הפיזי ואם בהיבט הנפשי והכלכלי. המדיניות של המוסד לביטוח לאומי היא להשתתף בהוצאות הכספיות של המשפחה המטפלת ובכך לעזור להורים להעניק לילד את כל הדרוש לו, אם באמצעות שילובו במסגרת מסוימת או בכל צורת או מסגרת סיוע אחרת. המשך לקרוא »

גמלת ילד נכה – על מה מדובר?

ספט 27, 2015

מהי גמלה לילד נכה, מי זכאי לקבלת הגמלה ומה באמת חשוב לדעת אודות הזכאות לגמלה? על כך ועוד בשורות שלפניכם. המשך לקרוא »

משרד חקירות- מענה לכל דרישה

ספט 26, 2015

מה עושים כאשר משוועים בדחיפות למידע ואין לנו יכולת, ידע ואמצעים להשיג אותו? משרד חקירות מקצועי, אמין ורב מוניטין בתחום החקירות מספק לנו את השירות הנדרש. הסיבה לעריכת חקירה עשויה להיות מעקב אחר בן/בת זוג במטרה לגלות מידע מוסתר, השגת מודיעין עסקי, ניסיון לאתר רכוש ונכסים, העלמת מס, הלבנת הון, הצהרות כוזבות, מרמה והונאה ועוד. עיניכם קוראות – לא חסרות סיבות.                                                                                                                                                המשך לקרוא »

כל מה שחשוב לדעת על תרגום נוטריון

יונ 21, 2015

שירותי תרגום נוטריון הינם שירותים מקצועיים הניתנים על ידי נוטריונים מורשים בלבד, אשר עברו את ההכשרות ואת ההסמכות הנדרשות על מנת לשמש כנוטריונים. בעוד תרגום רגיל ופשוט הנעשה על ידי אנשי מקצועי, דהיינו, מתרגמים, אינו משמש לנו כאסמכתא משפטית חוקית, הרי שתרגום שנעשה על ידי נוטריון הינו תרגום המקובל בכל רחבי העולם ומהווה אסמכתא משפטית.

 

הצורך בתרגום נוטריון

ישנם מספר מיקרים בהם יהיה עלינו לפנות אל נוטריון על מנת לקבל תרגום נוטריוני משפטי. בסיטואציות כמו אישור של תעודת זהות, חוזה נישואין, הסכם בין חברות בינלאומיות, תעודות לימוד או תעודות לידה, הרי שרק נוטריון יהיה מוסמך לאשר את תקינות התרגום, וזו הסיבה כי לתרגום נוטריוני אין תחליף. במקרים אלו, כדאי יהיה לפנות אל הנוטריון מראש על מנת לקבל תרגום נוטריוני, ולא לפנות אל מתרגם אחר שאין לו את הסמכות לספק אשרור לתקינות ואיכות התרגום.

איכות התרגום הנוטריוני

איכותו של תרגום הנעשה על ידי נוטריון מהווה למעשה אשרור מוחלט כי התרגום זהה אל שפת המקור. לכן, לביצוע התרגום יש צורך ביכולות תרגום גבוהות, כמו גם כישורי שפה גבוהים והבנה של משמעויות המשפט, המילה והפסיק, תוך ההשלכות השונות של כל משמעות. איכות התרגום הנוטריוני הינה מהגבוהות ביותר.

הצהרה על התרגום

עם סיום תרגום המסמך, מצהיר הנוטריון כי התרגום הינו תרגום איכותי הדומה באיכותו ובמשמעותו אל השפה המקורית ממנה נעשה התרגום. הצהרה על התרגום הינה מסמך נוטריוני בעל תקיפות משפטית בינלאומית, המעניק את הפורמאליות אל המסמך המתורגם. למעשה, ללא הצהרה זו מטעם הנוטריון, לתרגום עצמו אין כל תוקף. לכן, כאשר אתם נדרשים לתרגם מסמך בעבור רשות מדינית או גוף ממלכתי מעבר לים, חשוב לוודא מהו האופן בו הם דורשים להביא אליהם את התרגום של המסמך.

תרגום הנעשה על ידי נוטריון מורשה הינה תרגום בעל תקיפות משפטית, המהווה למעשה אסמכתא משפטית לכל דבר ועניין. כך שתרגום המסמך מקבל את המשמעות ואת האיתנות הנדרשות בהגשתכם אותו למוסדות או גופים מעבר לים.

כיצד תמצאו בלש פרטי מקצועי – טיפים לבחירה נכונה

מרץ 28, 2015

החלטתם להיעזר בשירותיו של בלש פרטי, אבל תוהים לאיזה משרד לפנות ומה חשוב לבדוק לפני שפונים אליו? אם כן, אינכם היחידים. בחירת חוקר או בלש פרטי היא בחירה לא קלה, המצריכה התייחסות לכמה פרמטרים מרכזיים. ישנם לא מעט משרדי חקירות המציעים את שירותיהם לקהל הרחב, וזאת לצד מבחר של שירותים מסוגים שונים. כיצד בוחרים נכון את המשרד עצמו ואת החוקר? הנה כמה טיפים שיעזרו לכם: המשך לקרוא »

איך להתמודד עם פשיטת רגל?

ספט 16, 2014

פשיטת רגל הוא סוג של הליך משפטי שנועד לאפשר לחייב הנקלע לקשיים פיננסיים לשלם את החובות הרבים שלו, באופן שמצד אחד יאפשר לחייב לחיות בכבוד, ומנגד יאפשר לנושים שלו לגבות את כספם ממנו.                                                           המשך לקרוא »

הגורל שלכם בידיים שלנו

יול 15, 2014

החיים הנפלאים אותם אנו חיים עלולים להפוך ללא נעימים. כל כמה שננסה להפוך את מציאות חיינו למופלא ונביט דרך משקפיים ורודים, סכנות אורבות לכל אדם בכל דקה נתונה במהלך היום יום. בדיוק כמו שאתם דואגים לביטחונכם ובטיחות בריאותכם ורוכשים פוליסות ביטוח רבות במהלך השנים, כך חשוב שתרכשו לילדיכם פוליסות בהתאם לרבות ביטוח תלמידים. שימו לב כי ילדיכם המצוי במסגרות החינוך, חשוף לסכנות רבות ומגוונות ובמידה והנכם מחזיקים בביטוח בהתאם, הרי שאתם מכסים עצמכם מהליכים בירוקרטיים בעתיד. לא רק תאונות דרכים והצורך בבעל מקצוע לרבות עו"ד תאונות דרכים, אורבים כסכנות לילדים בדרך אל וממסגרת החינוך אלא יכולות להתרחש תאונות רבות ומגוונות, שאינן קשורות באופן ישיר לתאונת דרכים ממנה מפחדים כל ההורים.                                                                                                                                          

לא מצפים לגרוע מכל אבל מתגוננים מפניו

זה נכון, רצוי שנהיה אופטימיים מטבענו ולא נתכונן לגרוע מכל, אך החיים כפי שהם, מאלצים אותנו להתמודד עם סיטואציות לא בהכרח רצויות בין היתר תאונות עבודה, תאונות דרכים וכדומה. כשאנו מגדלים ילדים, הפחד הגדול והדאגה הבלתי נדלית לבריאות ילדינו הפיזית והנפשית עלולה להדיר שינה מעינינו ובצדק. לא תמיד את המקרה יכולים אנו כהורים למנוע, אך בהחלט אנו יכולים ליצור תשתית הגנתית שתאפשר לנו כהורים להתמודד עם סיטואציה בבוא העת באים היא התרחשה. אנחנו יכולים בהחלט לעצום את עיננו ולחיות בתמימות דעים כי לנו זה לא יקרה, אך מה אם זה כן יקרה? האם יש לכם את היכולת והכוחות להתמודד גם עם המצב של ילדיכם או שלכם (הבריאותי והנפשי) וגם אם המערכות השונות לגיוס הכסף לו אתם זקוקים כדי להתגבר על המצב ולהמשיך הלאה?

אל תחשבו לי זה לא יקרה

אם תשאלו כמעט כל עו"ד תאונות דרכים מהי התגובה של מרבית מההורים לילדים שחוו תאונות דרכים ואנשים בוגרים שהיו מעורבים בעצמם בתאונות דרכים תשמעו את המשפט "הייתי בטוח שלי זה לא יקרה". אין ספק שבמצבים לא נעימים עדיף לעצום עיניים ולחשוב שלכם זה לא יקרה אך ברגע האמת בו גם אתם נכנסים לסטטיסטיקה אתם מבינים שאין אתם חסינים. אם אתם הורים לילדים במסגרות גן הילדים ועד התיכון, רכשו ביטוח תלמידים ואל תתפשרו על ההגנה המקסימאלי לה אתם וילדיכם זקוקים ואם הייתם מעורבים בתאונה תהיה אשר תהייה, בדקו את זכויותיכם, הן מבחינת הפוליסה והן מבחינת החוק. אל תאפשרו לעצמכם להיות בלי הגנה ומבלי להגן על היקר לכם מכל.

איך לבחור עורך דין נזיקין?

יול 10, 2014

בבואכם לבחור משרד עורכי דין המתמחה בנזיקין חשוב להביא בחשבון מספר רכיבים שיסייעו לכם לבחור בצורה מושכלת ונבונה. ראשית חשוב לבדוק האם המשרד שעתיד לייצג אותך מעניק ייצוג אך ורק לאנשים שנפצעו או נפגעו בתאונות ואירועים דומים או לחילופין מדובר במשרד המייצג בנוסף חברות ביטוח. משרד עו"ד נזיקין שנוהג לייצג חברות ביטוח לרבות פצועים, נכים ונפגעים שהמגישים תביעה נגד חברת הביטוח עשוי להיקלע לעתים למצבים של ניגודי אינטרסים. המשך לקרוא »

כיצד לנהוג במקרה של רשלנות רפואית בלידה

יונ 12, 2014

לידה וההריון המקדים לה נחשבים לתהליכים מופלאים ולסוג של שיא בחייה של כל אישה. גם מבחינה פיזית זהו תהליך אשר כל מערכות הגוף לוקחות בו חלק ובמהלכו מתרחשים שינויים גופניים רבים. הריון אינו בהכרח פשוט אך במבט לאחור כל אישה תעיד כי זהו תהליך מופלא שתוצאתו היא מופלאה עוד יותר. עם זאת, כיוון שזהו תהליך יוצא דופן והלידה היא פעולה דרסטית לגוף ההשגחה הרפואית על התהליך היא קריטית. בשל כך, ישנם לא מעט מקרים של רשלנות רפואית בלידה שהם בעלי השלכות על חייה של האישה ו/או העובר ולאחר מכן הוולד למשך כל חייהם.                                                                                                     המשך לקרוא »

רשלנות רפואית במהלך ניתוח

יונ 12, 2014

ניתוח, בכל תחום רפואי שהוא, נחשב למהלך מורכב ופולשני המחייב את הרופא המטפל ואת הרופא המנתח לנקוט בזהירות מירבית הן במהלך קבלת ההחלטה האם אכן הניתוח הוא הפעולה הטובה ביותר לפתרון בעייתו של המטופל, הן בהתאמת סוג הניתוח והן במהלך הניתוח עצמו. לא מעט מקרים של רשלנות רפואית מתרחשים באחד או יותר מאותם שלבי הניתוח. אמנם תביעה לאחר שנגרם נזק לא תחזיר את הגלגל לאחור אבל יכולה לסייע למטופל להמשיך את חייו ביתר קלות גם לאחר שנפגע.                                     המשך לקרוא »

עמודים:12»

פרסומת