כל המאמרים בנושא פיננסים

בינה עסקית –היכולת לקבל החלטות ניהוליות בעידן המודרני

ספט 27, 2015

עולם העסקים המודרני מחייב את דרגי הניהול השונים להתמודד עם מגוון רחב של החלטות ניהוליות מורכבות אותן הם נדרשים לקבל בכל רגע ורגע נתון. הליך קבלות ההחלטות המיושם בין היתר באמצעות מערכות מחשוב חכמות היודעות לשקלל נתונים ולהציג בפני דרגי הניהול הבכיר את כל הנתונים הרלוונטיים לצורך קבלת ההחלטה הניהולית, הינו הליך קבלת ההחלטות המודרני והאפקטיבי ביותר, וזאת בשל היתרונות הרבים הנלווים לשימוש באותן מערכות מחשוב מתקדמות.                                                                            database structure המשך לקרוא »

השקעות בשוק ההון- עבודה של מקצוענים

ספט 27, 2015

עצם השינוי הוא המשתנה היחיד הקבוע בשוק ההון שאיננו דינמי, תזזיתי ובלתי צפוי ממנו בכל השווקים, יהיה סוגם אשר יהיה. השקעות בשוק ההון הן פעולה אשר לביצועה נדרשים ידע, ניסיון, חושים חדים, תכנון אסטרטגי, יכולת להגיב במהירות על שינויים, ניצול של חלון הזדמנויות שעשוי להיפתח לזמן קצוב והבנה כי התנודתיות היא מאפיין עיקרי של שוק זה. למי מכם שיש סכומים פנויים גדולים ודאי עשוי להיות עניין בהשקעתם באפיקי השקעות שונים. ריכוז ההשקעות בידי מנהלי תיקים מקנה שקט וביטחון למי שאינם בקיאים בשוק זה ואינם פנויים להשקיע בו                                                                                                              business man sitting on coins המשך לקרוא »

כיצד לבצע תכנון פיננסי נכון?

אוג 25, 2015

בעלי עסקים יעשו בדרך כלל כל אשר ביכולתם, בכדי לקדם את העסק שבבעלותם. כחלק מכך, הם יתורו באופן תדיר בחיפוש אחר רעיונות אשר ייעודם הגדלת העסק ורווחיו. אבל רגע לפני איתור ואימוץ של רעיונות "מהפכניים" ומקוריים אשר בכוחם להשיג את התוצאות המבוקשות, קיימת חשיבות גבוהה שכל בעל עסק ישים דגש על הנושא של תכנון פיננסי אשר יתבצע בצורה חכמה ונבונה. בכוחו של תכנון נכון לייעל בצורה משמעותית את ניהול העסק וכחלק מכך, גם ליהנות מתוצאות אשר יבואו לידי ביטוי בהגדלת הרווחים.   המשך לקרוא »

תוכנה לניהול עסק

יול 31, 2015

בעולם העסקים התחרותי והדינמי בו אנו מתנהלים ומנהלים את עסקינו, חובתו של כל מנהל ושל כל בעל עסק, להיות מודע היטב לכל נתוני הרווח וההפסד של בית העסק-בכל רגע נתון! כיום, באמצעות הטכנולוגיה המתקדמת המיושמת גם בעולם העסקים, לרשותו של כל מנהל ובעל עסק, עומדים מגוון פתרונות מתקדמים לניהול העסק.                                                                                      Currency equation - US dollar and Euro המשך לקרוא »

ניהול תיקי השקעות – מה חשוב לדעת?

מאי 25, 2015

אם אתם מעוניינים להשקיע את הכסף שלכם בשוק ההון, ניהול תיק השקעות יהווה את אחת הדרכים באמצעותן תוכלו להשביח את הכסף שלכם. במאמר זה נסביר מהו ניהול תיקים וכיצד נקבעת מדיניות ההשקעות שמתאימה ללקוח. תמהיל תיק השקעות תמיד ייבנה בהתאם למטרה שלשמה החליט הלקוח להשקיע את כספו בשוק ההון, התקופה בה הוא מעוניין להשקיע את כספו ורמת הסיכון אותה הוא מעוניין לקחת. חשוב לדעת שהכסף עצמו נשאר באותו בנק בו יש לכם חשבון בנק והניהול עצמו נעשה לאחר שתספקו הרשאה לבית ההשקעות בבנק. ניהול תיקי השקעות כולל את כל הוראות הביצוע של הקנייה והמכירה של אותם ניירות ערך מהם מורכב תיק ההשקעות שלכם. חשוב לדעת שאותו מומחה שממונה על ניהול תיקים בחברה שלכם אינו יכול לבצע העברה של כספים מחשבון הבנק שלכם ותמיד יש אפשרות לבטל את ייפוי הכוח שסיפקתם למנהל התיק.                                                                                                                                                               המשך לקרוא »

על תוכנה לניהול עסק והיתרונות הטמונים בה

מאי 23, 2015

בכדי לנהל עסק בצורה נכונה, יש לבצע בצורה מדויקת ונכונה פעולות רבות אשר מהוות חלק בלתי נפרד מניהולו השוטף והיומיומי. טעויות שונות בפעולות הניהול, עלולות להוביל להפסדים ולגרום לנזקים שונים לעסק –  לכן, חשוב לגלות ערנות תמידית לגבי כל המתרחש, לאורך כל הזמן. המזל הוא, שכיום, ישנן מגוון רחב של טכנולוגיות מתקדמות וטכניקות חדשניות אשר ייעודן לסייע בניהול העסק ובכוחן למנוע טעויות אשר עלולות לפגוע בפעילותו או ברווחיו של העסק. לכן, קיימת חשיבות גבוהה שכל בעל עסק יכיר את האמצעים והתוכנות השונות אשר בכוחן לייעל עבורו בצורה משמעותית את המעקב אחרי התנהלות העסק.

  המשך לקרוא »

ניהול תיק השקעות באופן עצמאי – האם זה כדאי?

אפר 24, 2014

שוק ההון מהווה כיום את אחד מאפיקי ההשקעה הפופולאריים ביותר, ועוד ועוד ישראליים מצטרפים אל מעגל המשקיעים כדי לגרוף רווחים וליהנות מביטחון כלכלי. אם אתם עושים את צעדיכם הראשונים בשוק ההון, ומתלבטים האם לנהל את תיק ההשקעות שלכם באופן עצמאי או למצוא בית השקעות, שיעשה זאת עבורכם, קבלו את כל המידע הדרוש לכם כדי לקבל את ההחלטה הנכונה ביותר. המשך לקרוא »

מבטחים את העתיד

אוק 20, 2013

החוק במדינת ישראל מחייב כל בעל עסק המתחזק חברת שמירה לרכוש סל ביטוחי לעובדיו. ביטוח חברת שמירה נועד להגן על העובד במעמד פגיעה כתוצאה ממעשה מחדל הן של השומרים והן של בעלי החברה. תפקידו של ביטוח חברות שמירה הוא לפצות את העובד במידת הצורך ובמקרי חרום ולא להפקירו בידי הגורל. אין ספק כי בעלי עסק לא ששים להוציא כספים אותם הם יכולים לחסוך, אך בכל הקשור אל הביטוחים לא נותרה בידיו הברירה משום שהחוק עבר בכנסת את הקריאה השלישית והפך לחובה. המשך לקרוא »

שערים חשמליים – כל מה שחשוב וכדאי לדעת עליהם

נוב 19, 2012

קיימים פתרונות שונים, שיכולים לשמש חניות פרטיות או ציבוריות ואפילו כניסות לבתים או מבנים שונים. שערים חשמליים מציעים מענה לצרכים שונים, אך בעיקר מספקים את ההגנה ואת הפרטיות הנדרשת במקום. בין אם אלה שערים חשמליים לחניה, או שערים חשמליים לכל כניסה אחרת, חשוב לבחור אותם נכון, ובכלל, לדעת אילו פתרונות וסוגים שונים מוצעים כיום. אם אתם מתכננים לרכוש שערים לחניה או לבית, המאמר הבא הוא במיוחד עבורכם.

מהם שערים חשמליים

בין אם אלה שערים חשמליים לחניה הפרטית, שערים לחניה ציבורית או שערים חשמליים לכניסה לביתכם, שערים אלה מנצלים את הטכנולוגיה המתקדמת ומאפשרים לתפעל אותם באופן פשוט, קל ונוח מאד. שערים חשמליים נפתחים באופן אוטומטי בעזרת שלט מיוחד או לחצן, הממוקם בסמוך לשער עצמו. שערים לחניה או שערים חשמליים לכניסה אינם מצריכים הפעלה ופתיחה ידנית ולכן נחשבים לפתרון מושלם עבור רבים. הם כוללים מנוע, המחובר ישירות אל רשת תקשורת ואל חוטי חשמל, שאינם נראים לעין ומוסתרים היטב, והם אלה שלוקחים חלק בהפעלתם של השערים.

על הפתרונות השונים המוצעים כיום

ישנם סוגים שונים של שערים חשמליים. אם בעבר הוצעו שערים לחניה, שנפתחו באופן ידני בלבד, הרי שכיום שערים חשמליים לחניה הם אחד הפתרונות הפופולאריים ביותר. בתחום זה של שערים חשמליים אפשר למצוא סוגים שונים, ובעיקר פתרונות שונים, המותאמים לכל מקום ומקום. ישנם שערים חשמליים לחניה המופעלים באמצעות מחסום זרוע, ישנם שערים לחניה שהינם כמעין שער הזזה, ישנם שערים חשמליים הכוללים דלתות אוטומטיות ועוד ועוד. כדי ליהנות מהפתרון הטוב ביותר חשוב לבדוק תחילה מהו הצורך הקיים ובאיזה שטח מדובר. שערים חשמליים למפעלים יהיו שונים משערים לבתים פרטיים. שערים לחניה ציבורית גדולה מאד, אינם דומים לכאלה המיועדים לחניה של בית או בניין משותף.

כיצד לבחור את השערים המתאימים

הגדרת הצורך, כאמור, היא הקו המנחה בעת בחירת שערים חשמליים, בין אם אלה שערים לחניה או לכל מקום אחר. אפשר למצוא שערים חשמליים לחניהבחברות שונות, המתמחות בייצור שערים חשמליים ומכירות היטב את התחום. לאחר הפניה אליהן חשוב לבחון כמה סוגים שונים, תוך התייחסות ליתרונותיו של כל סוג וסוג ומידת התאמתו אל המקום עצמו. חשוב לזכור שלמרות תו התקן הקיים בתחום זה, לא כל השערים החשמליים אכן עומדים בו. ולכן, מומלץ לוודא שהשער הנבחר, הן מבחינת אופן ייצורו, המנוע שלו וכן הדרך שבה הוא מותקן, עומד בתקן הקיים ומבטיח בטיחות מלאה ומענה מתאים. ולכן, פנייה אל חברה מקצועית, חברה בעלת ניסיון במכירת שערים חשמליים לחניה או שערים חשמליים אחרים, היא הכתובת הנכונה ביותר וכן הדרך הטובה לאיתור השער המתאים, כזה שיציע את הפתרון המוצלח ביותר. סקר שוק מקדים הוא דרך נוספת לבחור נכון, ובכלל לבחון את השוק עצמו ואת סוגי השערים החשמליים המוצעים בו כיום.

*אין לראות במאמר זה המלצה או מידע מקצועי

להשקיע בתיקי השקעות – איזה תיק!

אוק 9, 2012

ניהול השקעות הוא תחום לא קל לביצוע כלל בצורה עצמאית. מניסיוני בעבר, כאשר שימשתי מנהל בכיר שהתחיל את דרכו כעובד זוטר שחשב שהוא יודע כל מה שיש לדעת על השקעות, תיקים, קרנות ואחוזי הצלחה –  למדתי להותיר ניהול תיקי השקעות למומחים – מנהלי תיקים וכלכלנים שאני מעסיק ומשלם להם בהתאם לביצועיהם. אין ספק שכניסה לעולם הבנקאות וההון והתחלת הדרך לקראת השקעות בשוק ההון טומנת בחובה התרגשות, אך אם שוק ההון הוא לא הפרנסה היומיומית שלכם, רוב הסיכויים שתאבדו לחלוטין בים המספרים, העליות הירידות והשגעון הכולל של שוק ההון.

ניהול תיקי השקעות על ידי מומחים

מנהלי תיקים הם האנשים שאתם חייבים לסמוך עליהם לחלוטין כדי לעבוד איתם. כולכם וודאי שמעתם על סיפורי אימה נוראיים לגבי השקעות בשוק ההון. מי שלא שמע על בארני מיידוף והאנשים שאיבדו את כל חסכונותיהם והשקעותיהם כנראה לא הקשיב לחדשות בשנה האחרונה. עליכם לעבוד רק עם חברה אמינה של ניהול תיקי השקעות ובעלת ניסיון ולבצע פעולות מונעות כדי לא להיפגע בתהליך. אל תשקיעו את כל הסכום בבת אחת עד שתזכו להוכחות בשטח ותשלומים שיוכיחו לכם שמתבצע ניהול השקעות מוצלח בחשבונכם. קראו ביקורות, התייעצו עם קולגות ואל תתביישו לנסות ולברר נקודות חולשה ונקודות חוזק שיכולים להקל על הבחירה שלכם.

שוק ההון הרבה יותר מורכב משוק הכרמל

שוק ההון הוא מושג מאוד מורכב ומבלבל. השקעות בשוק ההון הוא מושג שנשמע עוד יותר הזוי ומעורפל למי שלא עוסק בתחום הבנקאי והפיננסי. על מנת להסיר את הערפל מעל הנושא של ניהול תיקי השקעות, חקרו את הנושא לפני שאתם נכנסים לעניינים ומתחילים לפזר סכומים או סמכויות לכל מיני מנהלי תיקים. אל תסתמכו רק על היועץ האישי שלכם, אלא רכשו מידע מקדים מראש לגבי ניהול השקעות. מידע שיסייע לכם לקבל החלטות על בחירת מנהל התיק והחברה שתזכה ליהנות משירותיכם. שוק ההון הוא עולם גלובלי של נתונים ומידע שיכול להגדיל את הרווחים שלכם ולשדרג את איכות החיים שלכם במהירות יחסית, עם זאת האפשרות של צניחה והפסד היא אפשרות ריאלית שאליה חייבים להתייחס ברצינות לפני שנכנסים ומשתתפים בתהליך.

ניהול השקעות הוא לא המקום והזמן לחסוך בעלויות ולנסות לבצע עבודה עצמאית. כשהתחלתי את דרכי בעולם התאגידי חשבתי שאני יכול לשחק עם הטבלאות, המדרגים הנתונים והמספרים בבורסה כמו מנהלי תיקים מן המניין ולהרוויח כסף בקלות. ככל שהזמן הלך והסתבך, הבנתי שאני עומד להפסיד כסף וגם את אישתי היקרה שלא שמחה לגלות שאני מפסיד כסף בהשקעות לא חכמות וללא מחשבה מראש. ממרום תפקידי הצנוע, כמנהל מצליח שכשל בהשקעות אישיות וגם בנושא ניהול תיקי השקעות בעבר, אני ממליץ לכם להתנהל רק מול חברה אמינה ומיומנת עבור השקעות בשוק ההון. חברה שתגדיל את הסיכויים שלכם להצליח ותדע איך לנצל את המשאבים שלכם לאורך שנים ובצורה מיידית. אין חכם מבעל ניסיון ומבעל תיק השקעות שהפסיד ממון רב…כאשר חשב שהוא יודע הכול!

עמודים:12»

פרסומת