כל המאמרים בנושא בניה

חקלאות ימית בסביבה מלאכותית

יול 19, 2016

כדי ליהנות היום מדג טרי וטעים לא צריך לבלות שעות בסירה עם החכה. השפע שאנחנו נהנים ממנו במרכולים ובחנויות הדגים קשור קשר ישיר לחקלאות הימית המשגשגת בישראל. חקלאות ימית מתבצעת כיום בדרכים שונות: בכלובי דגים גדולים הממוקמים בתוך הים עצמו, בבריכות רדודות – וגם במיכלי פלסטיק משוכללים שבהם מגדלים דגי מאכל בכמויות גדולות. מיכלי הפלסטיק הללו הם בגדר חידוש מכיוון שכדי לגדל את הדגים בצורה יעילה ורווחית נדרשים תנאים מסוימים שבעבר התקשו להגיע אליהם בסביבה מלאכותית מעשה ידי אדם.
ראשית, המיכלים עצמם, שאיכותם גבוהה והם מגיעים כיום במגוון צבעים, נפחים, עוביים ומשתנים נוספים בהתאם לדרישות הנחוצות. חברת רומולד מציעה מגוון רחב של בריכות דגים ומיכלים ייעודיים והיא מובילה את השוק ביכולות הגבוהות שלה לספק מערכות מתוחכמות ואמינות. הליך גידול הדגים מורכב ביותר והוא דורש שלבים מרובים, ניטור ויכולות שונות ומיוחדות מן המערכת. זוהי הסיבה לכך שחברה שיש לה יכולות ניתוח הנדסי, תכנון מדוקדק וביצוע מובילה את השוק הזה עם מערכות איכותיות במיוחד.
בריכות דגים
למה בעצם גידול הדגים מורכב כל כך? למעשה, מדובר בגידול הדגה לגודל מלא בתוך סביבה מלאכותית לחלוטין. הדגים חייבים להיות בריאים ועמידים כדי להגיע אל השוק בצורה איכותית. התקנת התנאים המיטביים דורשת מערכות מיוחדות כמו למשל מערכות ביופילטר, מערכות UV, מערכות אוזון וכמובן – כל המשאבות והצנרת הנדרשת. את המיכלים עצמם יש להתאים לתנאי השטח ולדגה שמגדלים בתוכם וכמובן – צריכה להיות אפשרות לנקותם ולחדשם לפי הצורך. המערכת עשויה לכלול מאגרים, בריכות, בריכות מחסן, מערכות הזנה וכן הלאה. מההסבר הזה ניתן ללמוד על קצה המזלג מדוע חברה לייצור המתקנים הללו חייבת להעסיק מומחים לתחום ולהפיק מערכות מתוחכמות ומורכבות שיענו על כל הצרכים.
מעבר להיצע של מגוון רחב של בריכות דגים ומיכלים ייעודיים – מוצרים הקשורים לגידול דגה צריכים להתחשב באיכות הסביבה. המערכות המלאכותיות המתקדמות לגידול הדגים עושות שימוש בכמות מינימאלית של מים, ויש בחלק מהן גם אפשרות לפירוק והפרדת הפרשות הדגים. המערכת האופטימאלית לגידול דגה תהיה חסכונית במים, חסכונית בשטח ותניב תפוקה מקסימלית של דגה איכותית. כאשר אתם מעוניינים להרכיב מערכת לחקלאות ימית מומלץ לפנות לחברה שמשווקת את מוצרי האיכות של רומולד ולהבטיח שאתם מקבלים את התכנון והפיתוח הטובים ביותר לצרכיכם. בעולם החקלאות הימית בסביבה מלאכותית לניסיון יש ערך רב שאין לו תחליף.

בטון חשוף – המראה שחוזר לאופנה

יול 12, 2016

 

לאורך שנים רבות הבטון נעלם מן העין. החומר החשוב הזה לא נעלם, כמובן, מעולם הבנייה: בטון לתעשייה הוא חומר שנעשה בו שימוש אדיר לכל אורך שנות בנייתה של המדינה ופיתוחה. אנחנו פוגשים אותו בכבישים, בגשרים, כמעט בכל סוגי המבנים ובבניינים ותיקים יותר אשר נבנו מבטון חשוף. אבל לאורך שנים ארוכות שלטה מגמה של הסתרת הבטון באמצעות חיפויים שונים – אבן, טיח ושלל חומרים מגוונים שלכולם תפקיד אחד – להעלים את הבטון שנמצא בתוך מרבית המבנים.

להפתעתם של רבים, הבטון התחיל לחזור לאופנה בשנים האחרונות. המראה המחודש של הבטון הוא מעודן יותר – אך בפירוש עדיין מדובר באותו חומר עצמו. באופן כללי הבטון מורכב מתערובת של מים, חול אגרגטים וצמנט. אגרטים הוא חצץ והצמנט הוא חומר דביק שמלכד את כל הרכיבים ביחד לקבלת תערובת החזקה והעמידה המוכרת לנו. בבטון מזוין מותקנות רשתות פלדה שמשפרות את עמידותו, ובטון אדריכלי הוא בפשטות בטון שצבעו לבן. כאמור, כל סוגי הבטון מלווים אותנו במרבית המבנים, והחידוש המרכזי טמון בכך שיותר ויותר אדריכלים בוחרים להשאיר אותו חשוף.

עיצוב בבטון חשוף

המגמה של מראה טבעי וגלמי הולכת ומתפשטת והבטון משתלב בה היטב. אמנם בטון לתעשייה הוא בפירוש חומר שמיוצר באופן תעשייתי אך המראה שלו פראי וגלמי. בנוסף, כיום ניתן להשיג בטון ידידותי לסביבה שמיוצר עם חומרים עדינים יותר, והמראה הקר והמנוכר של הבטון משתלב היטב עם אלמנטים חמים טבעיים. החומר העמיד הזה ניתן לעיבוד בדרכים רבות ומעניק למעצבים אפשרויות מגוונות ומלהיבות. אפילו לא חייבים לצקת אותו: ניתן למצוא כיום אריחי בטון, כיורי בטון, עציצים ואדניות מבטון, ואפילו רהיטים! חזרתו של הבטון החשוף לאופנה הזרימה לשוק שלל מוצרים מיוחדים ומרשימים שתענוג לשלב אותם בכל עיצוב.

חיפוש קצר ברשת יעלה במהירות מבנים מרשימים ומדהימים – פרטיים וציבוריים – שכולם עשויים מבטון חשוף במגוון שיטות גימור וצבעים. ריצוף בטון בתוך הבית מעניק מראה חלק, מקורי ומדהים שקל במיוחד לתחזק אותו. כדי ליהנות מהמראה היפה של הבטון צריך לאפשר לבעלי מקצוע מנוסים לדאוג לכך שהוא ייושם בצורה הנכונה. את אותו מראה ניתן להשיג גם בריצוף חוץ, ומובן שכאשר מדובר באוויר הפתוח עמידותו של הבטון היא יתרון אדיר. סיבה נוספת להעדיף את הבטון היא הסיבה הכלכלית – מובן שכאשר מדובר בחומר חזק ועמיד משתלם יותר בטווח הארוך לעשות בו שימוש. אין פלא שהבטון חזר לאופנה, וסביר מאד להניח שרק נראה אותו יותר ויותר עם הזמן.

 

 

שיפוצים כלליים לכל מטרה

יול 3, 2016

אנשים אוהבים לרענן את חייהם בדרכים שונות ואחת המוצלחות ביותר הינה שיפור תנאי המגורים והמחיה שלהם. במהלך השנים משתנים הצרכים של בני הבית מסיבות שונות. לעיתים, יש צורך להגדיל את שטח הבית, לפעמים, לשנות את המרחב הפנימי, לחדש ארונות, מטבחים, ריצוף ועוד. יש מקרים בהם רוכשים בית מיד שנייה ורוצים להתאימו לצרכים. בכל המקרים הללו ורבים אחרים, מבקשים האנשים לערוך שיפוצים כלליים ונרחבים. היות וכל פרויקט של שיפוצים הינו מורכב מאוד הרי שאנשים אלו יפנו לבעלי מקצוע בתחום שיבצעו אותו עבורם.
חברה אשר מבצעת שיפוצים לכל מטרה מחזיקה בתשתית מסודרת שמאפשרת לה התמודדות עם פרויקטים מסובכים. התשתית כוללת בעלי מקצוע מיומנים בתחומים שונים. חשמלאים, אינסטלאטורים, מרכיבי אלומיניום, נגרים, רצפים, צבעים ויתר בעלי מקצוע לעבודות גמר. בעלי בית רבים נעזרים בארכיטקטים ובמעצבי פנים לתכנון הבית החדש ורבים מהם ממליצים על ביצוע עבודות שונות באמצעות לוחות גבס. הגבס נחשב לחומר נוח לעבודה, ניתן להשתמש בו לבניית קירות, להנמכות תקרות, לבניית נישות ועוד. ניתן להניח בו מנורות שקועות לתאורה וגם לחבר אליו חפצי נוי ועוד פריטים שונים.
ניהול עבודות השיפוץ
שירותי קבלן שיפוצים בתחום עבודות הגבס מתאימים לכל סוג של שיפוץ ולכל מבנה. עבודות הגבס מתבצעות במסגרת עבודות השיפוץ הכלליות ויש צורך לתאם אותן יחד עם כל האחרות. ככלל, יש סדר מוגדר בעת ביצוע שיפוץ כאשר העבודות הראשונות מתמקדות בהריסה ובבניה של החללים הפנימיים, ולאחר מכן, תבצעו עבודות הגמר כולל עבודות גבס. כדאי להזכיר, כי בניית קירות מתבצעות עם בלוקים ועם יציקות של חגורות בטון. ואילו הגבס נועד יותר לעבודות גמר. כמובן שיש צורך בפיקוח של מהנדס מקצועי כאשר מבצעים הריסה ובנייה של עמודים תומכים, וכדומה.
שירותי קבלן שיפוצים בתחום עבודות הגבס ניתנים לכל לקוח שמבקש אותם. יש מספר שיטות לביצוע שיפוצים. האחת הינה כאשר בעל הבית מרכז בידיו את כל העבודה. הוא מנהל אותה, ובין היתר, מזמין בנפרד את בעלי המקצוע. שיטה אחרת מקובלת מתנהלת כאשר נבחר קבלן שיודע לבצע שיפוצים לכל מטרה והוא מנהל את כל הפרויקט בעצמו. שיטה זו מאוד נוחה בגלל שקבלן מומחה ומנוסה יודע לנתב את העבודה היטב. הוא יודע מתי להזמין כל בעל מקצוע, ומכיר את סדר העבודה מהיסוד. הוא יבחר את נותני השירותים הטובים ביותר וידאג אישית לביצוע עבודה מושלם.

בניה קלה בצפון

יול 2, 2016

צפון הארץ הינו אזור שמאופיין בשינויי מזג האוויר לאורך עונות השנה. באזורים הגבוהים שבו יש כמויות משקעים רבות כולל שלגים, ובקיץ יש, לעיתים, טמפרטורות גבוהות. הצפון הינו אזור תיירות מובהק ותושבים רבים בו מנצלים את מרבית עונות השנה לאירוח מטיילים ונופשים. התושבים חייבים להתאים את המבנים שברשותם לצרכיהם ולאזור, ורבים מהם משתמשים בשיטות בנייה קלה איכותית וזולה. הם יכולים לחסוך כסף ואגב כך תורמים לאיכות הסביבה. בונוס נוסף הוא שהמבנים הללו משתלבים בצורה יוצאת מן הכלל עם הסביבה.
בניה קלה בצפון נעשית ממגוון חומרים ובמיוחד מעץ לסוגיו, מגבס, משלדות מתכת, מבלוגים, מפנלים מבודדים ועוד. הבניה עצמה היא פשוטה ומהירה וניתן לבצע במבנה שינויים תכופים כל אימת שמעוניינים בכך. העץ הינו חומר שמשתלב היטב עם סוגי חומרים אחרים כמו: מתכת, זכוכית, קש, אבן לסוגיה, קרמיקה ועוד וארכיטקטים רבים אוהבים להשתמש בהם. הם יוצרים שילובים מעניינים ומוצלחים שתורמים רבות לאווירת המבנה. צימר לאירוח, לדוגמא, שיש בו חיפוי עץ פנימי כולל ריצוף יהיה נעים מאוד למגורים. מלבד היותו חם ונעים, העץ מבודד מאוד וחוסך בהוצאות חימום וקירור.
בניה מהירה
בנייה קלה מאפשרת סגירת מרפסת, תוספת חדר, בניית משרד בחצר הבית, הקמת צימרים, אפשרות לבניית מגורים ניידים ועוד. כל אלו יכולים להתבצע בהליך מקוצר ומזורז. חברת בניה תבצע כל פרויקט כזה במהירות רבה ותתחיל מיד לאחר קבלת האישור הנדרש מהרשות המקומית או האזורית. כאשר אין צורך באישור התהליך יתקצר משמעותית. החיסכון הכספי אדיר והרווח העתידי גדול אף יותר. תחזוקת מבנה שנבנה בשיטת הבנייה הקלה נמוכה משמעותית מאחר ונעשה שימוש בחומרים מבודדים. החימום ייעשה באמצעות גז, חשמל או אנרגיית השמש, הבידוד יתבצע בגגות, בקירות חיצוניים ואף בצינורות חימום.
בניה קלה בצפון נעשית ממגוון חומרים ידידותיים לסביבה והמתכננים מקדישים מחשבה גם למיקום המבנה החדש. משתדלים, במידת האפשר, יש עדיפות למקם את המבנה החדש בזווית טובה על מנת לנצל את אנרגית השמש בצורה מקסימאלית. יסודות כל מבנה הם מוצקים ובנויים על פי תכנית קונסטרוקציה תקנית שמאושרת על ידי מהנדס. נושא הבטיחות הוא מעל לכל והוא כולל תשומת לב מיוחדת למערכות חשמל. ניתן לבצע שינויים עתידיים רבים מאחר והחומרים המרכיבים את המבנה קלים לעיבוד. כך אפשר לשנות פתח, להוסיף חלון ולסגור אחר, להחליף חיפוי לרצפה ועוד. ניתן לצבוע מחדש את המבנה, או להוסיף צבעים ללא קושי ומאמץ מיוחד. חברות בניה שמתמחות בתחום יכולות להציע שלל פתרונות.

בנייה ירוקה

יול 2, 2016

כאשר מתקבלת החלטה על בניית מבנה מגורים עומדות לפני בעל הנכס מספר אפשרויות. אחת האטרקטיבית שבהן היא בניה קלה תוך כדי שימוש מרבי בעץ. העובדה היא, כי לאחרונה בתי עץ צוברים תאוצה ומרבים לבנותם באזורים כפריים ואחרים. בתי עץ אידיאלים למגורים ורבים גרים בהם או שבונים אותם לצרכי אירוח נופשים ומטיילים, לשימוש כמבנים לעסקים ועוד. העץ הינו חומר חם שמתמזג היטב בסביבה. הוא מבודד מאוד ויתרון זה מאפשר לבעליו לחסוך בהוצאות רבות עבור אנרגיה.
בניה ירוקה חסכונית ויעילה מתחילה בשלב התכנון וכדאי מאוד לקחת זאת בחשבון. לא מומלץ לדלג על שלבים מאחר וכל בניית בית מעץ או מחומר אחר הינו פרויקט שדורש תכנון מסודר. כבר בשלבי התכנון מתחוור, במקרים רבים, לבעלי הנכס שהחשיבה המקורית אינה טובה ויש צורך לשנות דברים. עדיף לגלות את הכשלים כבר בתכנון. זה יכול לקצר הליכי בניה, לחסוך בירוקרטיה כלפי הרשויות, ולהביא לחיסכון בזמן ובכסף. מהנדסי הקונסטרוקציה הם אלו שמתכננים את השלד שעליו מלבישים את כל החיפויים, הקירות הגגות ועוד.
בניה קלה ומבני עץ
בניה ירוקה חסכונית ויעילה מתחילה בשלב התכנון ומיד לאחר קבלת אישור הרשויות ניתן להתחיל לבנות את המבנה המתוכנן. בניה קלה עושה שימוש רב בחומרים טבעיים שאינם מזהמים את הסביבה. חומרים כמו גבס, עץ לסוגיו ועוד הם חומרים איכותיים וקל לעצב עימם. בניה ירוקה מאופיינת בשימוש בחומרי בידוד לקירות ולגגות, במערכות לניצול מי הגשמים, במערכות חימום מבוססות גז, חשמל או אנרגיית שמש, במערכות סינון מים ועוד. גם העמדת הבית מתוכננת לניצול מרבי של אנרגיית השמש. כל אלו גם יחד מאפשרים חיסכון כספי מרבי לאורך זמן. הסביבה היא מרוויחה נוספת בשיטות בניה אלו.
בניית בית מעץ נעשית בזמן קצר מאוד, ובהשוואה לבנייה בית מבטון ובלוקים החיסכון הוא משמעותי בהוצאות הכספיות ובתחזוקה עתידית. מסיבות אלו ואחרות מתברר כי לאחרונה בתי עץ צוברים תאוצה והם צצים באזורים שונים של הארץ, ובמיוחד בתיירותיים שבהם. נוח לבנות בית מעץ, וניתן לעשות בו שינויים ביתר קלות מאשר במבנה מסיבי אחר. ניתן לשנות בו פתחים, להוסיף אחרים ולבצע שינויים נדרשים. ניתן לצבוע את הבית במגוון צבעים שמשתלבים עם הנוף הסביבתי. ניתן לשלב בו חומרים כמו זכוכית, אבן, קש, מתכת ואחרים העץ משתלב היטב ויפה עם כל החומרים הללו. בין אם הם בתוך המבנה או מחוצה לו.

פתרונות הצללה מתקדמים

יול 2, 2016

בארץ שטופת שמש כמו שלנו קשה להשאיר שטחים חשופים ללא קירוי. במתקני ציבור, בבתי קפה, בבריכות ובמגרשי ספורט – מצד אחד קיים הרצון להשאיר את האזור פתוח ומאוורר ולאפשר לאוויר הצח מעבר חופשי. מן הצד השני – השמש הישראלית הקופחת בימי הקיץ אינה מאפשרת שהות ממושכת בחוץ. בשנים האחרונות אנו רואים יותר ויותר פתרונות הצללה יפים ואפקטיביים בצורת יריעות בד גמיש ונמתח. בדי בצללה הם הפתרון הנבחר במרבית המתקנים המודרניים וביישובים האיכותיים.
כאשר אתם בוחרים את יריעות ההצללה שלכם יש להקפיד באופן מיוחד על איכות הבד. היריעה שתפרשו אינה זמנית: היא צריכה להחזיק מעמד לאורך שנים בכל תנאי מזג האוויר. עליה להתמודד עם הלחות, לסנן את קרני השמש המזיקות ולעמוד ברוחות חזקות. תנאי מזג האוויר הקיצוניים שהיריעה תהיה חייבת לעמוד בהם דורשים בדי הצללה מתקדמים שהם אלסטיים ואינם נפרמים. הבדים צריכים לעבור תהליכי ציפוי ולעמוד בתקן אש. ולבסוף, כמובן – המרכיב האסתטי דורש גם עמידות של המראה ויכולת לשמור על הצבע מפני דהייה.
פתרונות ההצללה היפים ביותר
כאשר נדרשת הצללה לשטחים גדולים מאוד כדאי לבחור ביריעה נעה שניתן לפתוח ולסגור אותה לפי הצורך. הפתרון הזה מתאים לשטחים גדולים כמו בריכות שחייה ומגרשי ספורט. הצללה לשטחים גדולים מאוד הייתה עד לא מזמן בעיה שאין עבורה פתרון מוצלח, ויריעות הבד שינו את המצב הזה והעניקו תשובה שהיא יפה, איכותית ועמידה. יריעות ההצללה מגיעות במגוון עיצובים נוספים: גינות שעשועים, למשל, נהנות מיריעות גמישות וגדולים שאין בהן פתחים אך אפשרי להתקין אותן בגבהים שונים כך שיתאימו לתוואי שטח מורכבים. כך מובטח צל מלא לילדים המשחקים והנהנים.
בבתים פרטיים נפגוש בשמשיות וביריעות קטנות יותר שעשויים מאותם חומרים מתקדמים. בתי קפה וגני אירועים אוהבים להתקין את אריגי המפרש היפיפיים שמעניקים מראה חלומי לכל אתר, ומסננים את האור בצורה נעימה במיוחד. באירועים המתקיימים בחיק הטבע נפגוש באוהלים מדהימים למראה, שמאפשרים לערוך כיום אירועים יוקרתיים בחיק הטבע בכל שעות היום. וכמובן – הפתרון הגמיש והדינמי של יריעות הבד המשמשות להצללה מאפשרות התאמה לכל פרויקט מיוחד ולכל תוואי שטח. אין פלא שהיריעות מופיעות ביותר ויותר מקומות ברחבי הארץ, וחשוב מאד לבחור בספק הנכון. בחרו אך ורק בחברה שעושה שימוש בחומרים האיכותיים ביותר, בחברה וותיקה שטיפלה בפרויקטים רבים מסוגים מגוונים. בשל הצורך בעמידות ובאיכות אין להתפשר על פחות מהטוב ביותר, והבחירה הנכונה תצדיק את עצמה מכל הבחינות.

בנייה ירוקה

יונ 27, 2016

כאשר מתקבלת החלטה על בניית מבנה מגורים עומדות לפני בעל הנכס מספר אפשרויות.  אחת האטרקטיבית שבהן היא בניה קלה תוך כדי שימוש מרבי בעץ. העובדה היא, כי לאחרונה בתי עץ צוברים תאוצה ומרבים לבנותם באזורים כפריים ואחרים. בתי עץ אידיאלים למגורים ורבים גרים בהם או שבונים אותם לצרכי אירוח נופשים ומטיילים, לשימוש כמבנים לעסקים ועוד. העץ הינו חומר חם שמתמזג היטב בסביבה. הוא מבודד מאוד ויתרון זה מאפשר לבעליו לחסוך בהוצאות רבות עבור אנרגיה.

בניה ירוקה חסכונית ויעילה מתחילה בשלב התכנון וכדאי מאוד לקחת זאת בחשבון. לא מומלץ לדלג על שלבים מאחר וכל בניית בית מעץ או מחומר אחר הינו פרויקט שדורש תכנון מסודר. כבר בשלבי התכנון מתחוור, במקרים רבים, לבעלי הנכס  שהחשיבה המקורית אינה טובה ויש צורך לשנות דברים. עדיף לגלות את הכשלים כבר בתכנון. זה יכול לקצר הליכי בניה, לחסוך בירוקרטיה כלפי הרשויות, ולהביא לחיסכון בזמן ובכסף. מהנדסי הקונסטרוקציה הם אלו שמתכננים את השלד שעליו מלבישים את כל החיפויים, הקירות הגגות ועוד.

בניה קלה ומבני עץ

בניה ירוקה חסכונית ויעילה מתחילה בשלב התכנון ומיד לאחר קבלת אישור הרשויות ניתן להתחיל לבנות את המבנה המתוכנן. בניה קלה עושה שימוש רב בחומרים טבעיים שאינם מזהמים את הסביבה. חומרים כמו גבס, עץ לסוגיו ועוד הם חומרים איכותיים וקל לעצב עימם. בניה ירוקה מאופיינת בשימוש בחומרי בידוד לקירות ולגגות, במערכות לניצול מי הגשמים, במערכות חימום מבוססות גז, חשמל או אנרגיית שמש, במערכות סינון מים ועוד. גם העמדת הבית מתוכננת לניצול מרבי של אנרגיית השמש. כל אלו גם יחד מאפשרים חיסכון כספי מרבי לאורך זמן. הסביבה היא מרוויחה נוספת בשיטות בניה אלו.

בניית בית מעץ נעשית בזמן קצר מאוד, ובהשוואה לבנייה בית מבטון ובלוקים החיסכון הוא משמעותי בהוצאות הכספיות ובתחזוקה עתידית. מסיבות אלו ואחרות מתברר כי לאחרונה בתי עץ צוברים תאוצה והם צצים באזורים שונים של הארץ, ובמיוחד בתיירותיים שבהם. נוח לבנות בית מעץ, וניתן לעשות בו שינויים ביתר קלות מאשר במבנה מסיבי אחר. ניתן לשנות בו פתחים, להוסיף אחרים ולבצע שינויים נדרשים. ניתן לצבוע את הבית במגוון צבעים שמשתלבים עם הנוף הסביבתי. ניתן לשלב בו חומרים כמו זכוכית, אבן, קש, מתכת ואחרים העץ משתלב היטב ויפה עם כל החומרים הללו. בין אם הם בתוך המבנה או מחוצה לו.

חומרי גלם לפרויקט בניה

יונ 27, 2016

כאשר המשוררים דיברו על שמלת בטון ומלט שארץ ישראל תלבש, הם מן הסתם לא יכלו לדמיין את המראה של ישראל העכשווית: ערי ענק, גורדי שחקים ומערכות כבישים מתקדמות. השינוי האדיר במראה של ישראל, במהלך שנות דור אחד בלבד, הוא מופת ודוגמא לפיתוח בקנה מידה נרחב. בשנים האחרונות המודעות לערכי הסביבה גברה, ובמקביל לתנופת הביטוח אנחנו פוגשים בעוד ועוד מאמצי שימור והגנה על איכות הסביבה. מהפכת הבנייה הזו לא הייתה מתאפשרת ללא מגוון אדיר ויכולת ייצור של מוצרי טיט וחמרי גלם לבנייה. הללו משונעים ברחבי הארץ על ידי מערכים לוגיסטיים מורכבים ומגויסים לפרויקטים רחבי היקף.

חומרי הגלם לבנייה הם רבים, וביניהם ניתן למצוא את אלו החיוניים לבניית המבנים שכולנו מתגוררים ועובדים בהם. מוצרי טיט הם בפשטות תערובות של חומרים בעלי מרקם בוצי המשמשים לטיח ולייצור בלוקים. תערובות הטיט האיכותיות מורכבות מחול מחצבה וחול דיונות טבעי, ובתוספת חומרים אקריליים הן משמשות לייצור הטיח שאנחנו פוגשים ברחבי הארץ על חיפויי הבתים. בנוסף תערובות הטיט משמשות גם לבניית בלוקים, לריצוף ולהדבקת חיפויי אבן. למוצרי הטיט יש להוסיף גם מוצרי מדה ששמם מוכר פחות. מוצרים אלו הם התערובות המשמשות להכנת משטחים לשם ריצוף – כדי ליישר את המשטח ולפלס אותו.

מוצרי בנייה עבור הארץ כולה

כאשר אנו נוסעים על כבישי הארץ אנו ממעטים לחשוב על המערכת האדירה שנדרשה כדי להביא מוצרים מן הסוג שתואר לעייל לרחבי הארץ כולה. ייצור בטון, מוצרי מדה וטיט הוא מאתגר מסיבות רבות ושונות. מעבר לקושי בשינוע התוצרים הכבדים והמרובים הללו, נדרש מערך לוגיסטי מורכב של תזמון וארגון כדי לוודא שהתוצרים הנכונים מגיעים אל המקומות במועד ובזמן הנדרש מבלי לשבש את עבודות הבנייה היקרות. בנוסף, נדרשת כאמור כיום מחשבה על איכות הסביבה ועל שיקומה לאחר עבודות הכרייה והחציבה של חומרי הגלם. ולבסוף – יצרן איכותי נדרש לעמוד כיום בשפע תקנים הנוגעים לבטיחות ולאיכות הסביבה.

כשאתם מנהלים פרויקט בנייה חובה להשקיע מחשבה בבחירת היצרן הנכון שיוכל להבטיח שתקבלו את הסחורה באיכות הנדרשת ובמועד הנקוב. כל פשרה באיכות החומרים עשויה להסתיים בעבירה על תקנים ובפשרות סביב נושאים חשובים כמו בטיחות ואיכות הסביבה. לכך יש להוסיף את הנזק הכספי שייגרם בעבודה מול יצרנים חובבנים שלא יעמדו במועדי האספקה ויעכבו את הפרויקט היקר שלכם. חשוב מאד לבחור בחברה בעלת תודעת שירות גבוהה, בקרת איכות מוקפדת ומערך לוגיסטי משומן.

הכל על מערכות אלקטרוניות להרחקת מזיקים

יונ 1, 2016

חברת מגנור הדברה אלקטרונית מפתחת ומייצרת מערכות אלקטרוניות להרחקת מזיקים מזה כ-10 שנים.

המערכות האלקטרוניות הותאמו לרוב לשוק המוסדי , למערכת הביטחון , מערכות קשב וחוות שרתים , בנקים ומערכות המחשוב שלהם , עיריות ומבני ציבור , בתי יוקרה ומפעלי מזון , עד אשר גילו אותנו אנשי מכון היצוא , אשר זיהו את ההצלחה הישראלית הייחודית בעולם , ב"הדברה האלקטרונית "

לכן ליוו אותנו לתערוכה הגדולה בעולם national hardware show המתקיימת ב"לאס וגאס" אשר בארצות הברית.

 

אמנם זו התערוכה הגדולה ביותר הנוגעת בכל הקשור לתחזוקת מבנים , כלי עבודה וכן כל הפיתוחים החדשים בעולם.

הביתן הישראלי הוצב באולם המרכזי , השמור למוצרים חדשים או מעניינים במיוחד ומציגים אמריקאים בלבד , לכבוד היה לנו ,חברת "מגנור הדברה אלקטרונית" לייצג את ישראל העומדת בחזית הטכנולוגיה הממוחשבת והאלקטרונית , עכשיו גם בכל הקשור לטכנולוגיות החדשות ביותר להרחקת מזיקים.

בביתן של מגנור הדברה אלקטרונית הצגנו רק מוצר אחד . שהוא מהפכני בתפיסת ההדברה האלקטרונית , הרחקת יונים על ידי מערכת אלקטרונית ממוחשבת , המשלבת פסי דריכה המוליכים סיגנל ההופך מתח סוללה נמוך למתח הדוקר את היונה או כל ציפור אחרת ברגליה ומונעת מהציפור לחזור , המתח הדוקר משודר מרכזת ממוחשבת הפועלת על ידי הספקת מתח עבודה סולארי ללא תלות בחשמל.

המערכת מגיעה כאשר היא יכולה להתאים את עצמה לכל סוג של מבנה.

פס הדריכה שקוף ואינו מוסיף לעיצוב המבנה, חומר ממנו עשוי הפס דריכה הוא PVC עמיד בקרינת UV לאורך שנים.

אל פס הדריכה אנו מתחברים עם מחברים מהירים, לא נדרשים כלי עבודה מלבד מספריים (מצורפות לסט) לחיתוך האורך הרצוי.

מתחברים לרכזת הסולארית הקטנה ומניחים את הרכזת היכן שנוח ולא מפריע.

לא יאמן מהיום הראשון עד האחרון צבאו על הביתן הישראלי מאות אנשים בכל יום , כאשר רובם לא מתאפקים ומתפעלים מהתחכום הרב של המערכת להרחקת יונים ועד כמה היא אסתטית ומתאימה את עצמה לכל עיצוב של מבנה . כמובן הרכזת הסולארית אלקטרונית , ההופכת את ההתקנה לפשוטה ביותר , ללא צורך בכלי עבודה או חיבור חשמל מעצבן.

אהדת הציבור האמריקאי ,את ישראל לא מוסתרת ומאוד מעריכים ב USA את המוצרים הישראלים

את המחמאה הגדולה , קבלנו מהקניינים של הרשתות הגדולות בארצות הברית ומקסיקו , כאנשים שראו הכול והמחוזרים ביותר ,הם הביעו התפעלות והתעניינות רבה ,במוצרים של חברת מגנור הדברה אלקטרונית .

גם במדינות אירופה מתעניינים במוצרים הטכנולוגים של מגנור הדברה אלקטרונית , בלי חשש להציג את המוצרים כמוצרי כחול לבן בגאווה

 

בטון לכל סוגי הבניה

מאי 24, 2016

בטון, המיוצר מתערובת מדויקת של חול, מים וחומרים נוספים, הינו חומר הגלם השימושי והנפוץ ביותר לכל סוגי הבנייה, כאשר תרכובת הבטון מיוצרת מלכתחילה בהתאם למטרות הבנייה. בשורות הבאות תוכלו למצוא מידע מקצועי מורחב אודות סוגי בטון המותאמים לסוגי בנייה שונים.
מספר מילים על בחירת סוג הבטון
בטון לכל סוגי הבניה נקבע ברוב המקרים על ידי מהנדס הבנייה הפועל מטעם חברת הבנייה, או לחילופין, באמצעות מהנדס בנייה הפועל מטעמן של חברות העוסקות בייצור בטון מובא לאתרי הבנייה. בחירת סוג הבטון מתבצעת על ידי מהנדס הבנייה בהתאם לצרכי הבניה, לרבות, יסודות המבנה, שלד המבנה ומעטפת המבנה (פנים וחוץ) ובהתאם לחוזק הבטון הנדרש בהתאם לתקן הבנייה. כיום, רוב חברות הבנייה נעזרות בשירותיהן של חברות לייצר בטון, כאשר תרכובת הבטון מיוצרת במפעלי בטון מתקדמים והיא מובלת אל אתר הבנייה באמצעות משאיות בטון ייעודיות. סוגי הבטון הנפוצים ביותר בענף הבנייה הישראלי כוללים את הבטון הדרוך, הבטון הרזה, הבטון המוקצף, הבטון המזוין והבטון האדריכלי.
בטון מוחלק לאדריכלים וקבלנים הינו אחד מסוגי הבטון הנפוצים ביותר בענף הבנייה הישראלי, והוא מיועד בעיקר לצרכי בניית בתים פרטיים. בטון זה משמש לצרכי יצירת משטחי ריצוף גדולים ומעוצבים, והוא מגיע בשלל גוונים המותאמים לקו העיצובי- אדריכלי של המבנה. סוג נוסף של בטון המיועד לצרכי בניית בתים פרטיים הוא הבטון המוקצף המתאפיין בין היתר ביכולת פילוס גבוהה במיוחד. הבטון המוקצף מיוצר ממים, מלט וחומרים מוקצפים המייצרים מעין בועות אוויר בתוך הבטון. בועות אלו משמשות לצרכי יצירת בידוד אופטימאלי מחום וקור ולכן הוא מותאם לבנייה נמוכה. בדומה לכל בטון לכל סוגי הבניה גם הבטון המוקצף וגם בטון מוחלק לאדריכלים וקבלנים מיוצר כיום במפעלי בטון מתקדמים ואף הוא מובא לאתר הבנייה באמצעות משאיות בטון היישר לשלב יציקת הבטון באתר הבנייה.
הבטון החזק ביותר מבין סוגי הבטון השונים הינו הבטון המזוין והוא מיועד בעיקר לצרכי בנייה של גשרים ומפלסים על גביהם עתיד לעבור משא כבד במיוחד. הבטון המזוין מכונה כך משום שהוא כולל בתוכו מוטות פלדה המוחדרות אל תוך יציקת הבטון. סוג של בטון מזוין הוא הבטון הדרוך. ביציקת בטון דרוך עושים שימוש בשרוולי מתכת אליהם מוחדרים כבלי פלדה, כאשר מתיחת כבלי הפלדה בתוך השרוול מייצרים מאמצי לחיצה המנטרלים את כוחות המתיחה וכוחות הכבידה העלולים להיווצר כתוצאה מהעומסים העתידיים עימם אמור להתמודד המבנה המוקם שהוא לרוב מבני גשרים.

עמודים:1234»

פרסומת