כל המאמרים בנושא בריאות ויופי

כיצד החומצה היאלורונית כבשה את תעשיית הקוסמטיקה והרפואה?

אוק 20, 2021

חומר קסום אחד מסוגל לשנות מקצה לקצה את מראה עור הפנים, להקל על כאבים ולהחזיר את האלסטיות לשרירים. במאמר זה תגלו אודותיו ועל השימושים בו במהלך השנים, תגלו האם הוא בטוח והיכן כדאי לבצע את הטיפולים באמצעותו.

מה זו חומצה היאלורונית?

כבר בשנת 1934 התגלה אחד מהחומרים השומרים על נפח העור וכן על הלחות שלו, בדמות חומצה הדומה לג'ל ובשנים שלאחר מכן חומר זה שימש דווקא לתעשיית המזון. בשנות התשעים התגלו היתרונות של החומר בטיפולים רפואיים ומאז הוא חלק בלתי נפרד הן מתעשיית הקוסמטיקה והן ברפואה. מרכיב זה ידוע כיום בתור חומצה היאלורונית וממש כדאי להכירו.

טיפולים פלסטיים עם חומצה היאלורונית

בתחום הפלסטיקה האסתטית החומצה הזו מסוגלת לחולל פלאים ולהוות תחליף או מרכיב מסייע לטיפולי הבוטוקס המוכרים. כאשר מזריקים חומצה היאלורונית לעור הפנים ניתן לשוות לו מראה צעיר ומתוח יותר, כאשר החומצה נקשרת לחומרים כמו קולגן ואלסטין ומעודדת את ייצורן בגוף.

עור הפנים נראה טוב יותר ככל שעובר הזמן לאחר הטיפולים. קמטוטים קלים נעלמים לחלוטין, וקמטים עמוקים בעור הפנים הופכים לקווים עדינים. בנוסף, חוזר הנפח האבוד שהיה באזור הלחיים, השפתיים ותחת העיניים. כך, מראה עור הפנים כאילו חוזר שנים רבות לאחור והוא נראה מבריק, בעל מרקם חלק ומראה טבעי.

טיפול בחומצה היאלורונית במקרה של שחיקת סחוס

שחיקת סחוס פוגעת מאד בברכיים ויכולה לגרום למגבלה משמעותית בתנועה ולכאבים עזים משום שהעצמות נוגעות זו בזו באזור פיקת הברך. למרבה המזל, לחומצה ההילאורונית יש אפשר להגביר את יכולת הסיכוך של המפרק. לכן, אורתופדים רבים מזריקים אותה לתוך מפרק הברך והדבר מסוגל לעכב או להוות תחליף לניתוחים מורכבים ופולשניים כמו החלפת מפרק ירך.

טיפול בהזעת יתר עם חומצה היאלורונית – האם ניתן לעשות זאת?

לעיתים אנשים נוטים להתבלבל בין בוטוקס לחומצה זו. למרות השימושים הרבים שלה ברפואה, והעובדה שהיא יכולה לסייע לסיכוך של סחוס ברגליים או לזרז החלמת פצעים היא אינה משמשת לטיפולים במקרה של הזעת יתר. ישנם אנשים שגם ביום לא חם וללא פעילות גופית מאומצת מתחילים להזיע יתר על המידה. עבורם הטיפול בבוטוקס יכול להיות עדיף משום שחומר זה יעיל יותר בטיפול מול הזעת היתר.

האם השימוש בחומצה הילאורונית הוא בטוח?

אכן כן, כל עוד מבצעים אותו במרפאה של רופא מומחה או קליניקה אסתטית, שבה מועסק מומחה בתחום, שיודע כיצד להזריק את החומצה למקום הנכון ולעומק הנכון בגוף. הזרקה לצרכים אסתטיים לפנים תהיה שונה מהזרקה למפרק הירך ויש להתמחות בכל אחת מהאפשרויות הללו.

לסיכום, אם אתם מעוניינים להשיב את עור הפנים שנים אחורה או להשתמש בחומצה זו למגוון טיפולים רפואיים מתאימים, מצאו את המקום המתמחה בתחום בשנים האחרונות וגלו את ההבדל.

 

עוד לפני שמחליפים

יונ 8, 2021

הגוף שלנו הוא מכונה מופלאה, ותמיד מרתק לראות כיצד הוא מצליח לתקן את עצמו במקרים מסוימים ובכך לרפא את עצמו. ויחד עם זאת, ישנם מקרים מעטים בהם הגוף שלנו אינו מסוגל לתקן את הבעיה ועל כן דרושה החלפה. למרות הקונוטציה הדרמטית של השם, החלפת מפרק ירך או החלפת ברך הן פעולות רפואיות שנעשות באופן תדיר ברחבי העולם – ובהצלחה יתרה. נכון שלא צריך לחשוש מניתוחי החלפת מפרק ירך או ברך, ומצד שני לא כדאי למהר ולבצע אותם, אלא להבין למה יש צורך בהם וכיצד ניתן לזהות את הבעיה לפני שהיא מחמירה.

מדוע זה קורה?

עוד לפני שנתעכב על הסברים אודות ניתוח החלפת ברך או החלפת מפרק ירך, חשוב להבין מה הסיבות שגורמות לבעיות מפרקים אצל אנשים.
אחת הסיבות לפגיעה במפרק הירך היא עודף משקל. גם הגיל שלנו משחק תפקיד מרכזי בשחיקה ובפגיעה של הסחוס המפרקי. לצד אלה ניתן למנות בעיות מולדות או התפתחויות במפרק הירך והסיבה הנפוצה ביותר – שחיקה ניוונית של הסחוס אשר נקראית גם אוסטאוארטריטיס.

גם הברכיים שלנו נשחקות עם הזמן ושינויי הגיל. ניתוח של החלפת ברך יתבצע על פי רוב בשל פגיעה בסחוס המפרקי. גם כאן שחיקה ניוונית של הסחוס היא הפגיעה שנפוצה יותר. שחיקת המפרקים גוברת ככל שאנו מתבגרים ובגילים מתקדמים מרבית האוכלוסייה תסבול משחיקת מפרקים בדרגות חומרה שונות.
לצד השחיקה הניוונית, סיבות נוספות לביצוע החלפת ברך הן טראומה כלשהי למפרק ומחלות דלקתיות אשר פוגעות בצורה חריפה במרביתם של מפרקי הגוף.

מה ניתן לעשות?

כפי שראינו, שינויים מסוגים שונים, פציעות ומחלות נמנים בין הגורמים לצורך בביצוע החלפת מפרק ירך או החלפת מפרק ברך. עוד לפני שניגש לביצוע פרוצדורה זו, חשוב לוודא כי מיצינו את כל האופציות השמרניות לטיפול.
עוד לפני החלפת מפרק ירך, הרופא המומחה יציע טיפולים חלופיים אשר מיועדים להקלה בכאבים ובדלקת באמצעות שיפור יכולת התנועה של המפרק – ובכך שיפור איכות החיים של המטופל. הטיפולים שיוצעו יהיו ביצוע של תרגילי פיזיותרפיה שמטרתם לחזק את השרירים באגן ולשפר את טווח התנועה של מפרק הירך.
אפשרות נוספת היא טיפולים תרופתיים שונים: החל ממשככי כאבים או תרופות הנוגדות דלקת ועד לקבלת זריקות לתוך המפרק הפגוע.

גם בכל הנוגע לטיפולים השמרניים לפני שמגיעים לניתוח החלפת ברך, הגישה היא זהה. ניתן לטפל במצב של שחיקה או פגיעה במפרק באמצעות תרגילי פיזיותרפיה ייעודיים, או באמצעים תרופתיים שונים שמטרתם להשיב את איכות החיים של המטופל.

היכן ניתן לבצע?

במידה ומוצו כל הטיפולים השמרניים, סביר להניח כי הרופא ימליץ לכם לעבור ניתוח החלפת ברך או החלפת מפרק ירך. אמנם ניתוח זה אינו מורכב בצורה שניתוחים אורטופדיים אחרים עשויים להיות מורכבים, והוא מבוצע באופן תדיר, ועדיין חשוב לבחור בקפידה את המנתח שיבצע את ניתוח החלפת ברך או החלפת מפרק ירך שלכם. חשוב לפנות לאורטופד המתמחה בתחום מפרקי הברכיים או הירכיים על מנת לקבל ממנו חוות דעת מקצועית ולהחליט בהמשך על ביצוע הניתוח.

אנרגיה מתוכננת מראש

נוב 5, 2018

שגרת היום העמוסה שלנו לא תמיד מאפשרת לנו לעצור לרגע ולאכול באופן מסודר. זה גורם פעמים רבות לאכילה לא מזינה מספיק ולתחושה של עייפות וחוסר אנרגיה כללית. חטיף Energy עם דגנים או חטיפי גרנולה הם הבחירה המאוזנת בין נשנוש טעים למשהו מזין ולכן הם אופציה זריזה ונוחה.

להטעין את עצמנו באנרגיה

בין אם מדובר בתקופות אינטנסיביות, עבודה שוחקת או לימודים עד השעות הקטנות של הבוקר, בסופו של דבר כולנו רוצים להיות חדים ויעילים. לא תמיד אנחנו מצליחים בכך, ולכן כאשר מתרחשת נפילת אנרגיה אנחנו מעדיפים לפנות לממתקים ולהעדיף אותם על פני חטיף גרנולה איכותי ומזין. בעולם אידאלי, היינו מכינים מדי בוקר את כל הארוחות וארוחות הביניים לאורך היום. למעשה, מה שקורה זה שגם אם תכננו לארוז גרנולה בשקית ולאכול אותה עם יוגורט במשרד, הרי נדיר שזה קורה והקושי להתארגן הוא גדול.

חוסר התכנון מוביל לאכילה לא מסודרת, וגם לאכילה בכמויות לא מדודות. כך שאם בחרנו לנשנש גרנולה אנחנו עלולים לעשות זאת בכמויות גדולות במידה ואנחנו רעבים או עייפים.

 

להזין את הגוף

תכנון של ארוחות כולל לא רק ידיעה של מה אנחנו הולכים לאכול במהלך היום ובאיזו כמות. חשוב להיות מוכנים גם למצבים בהם הרעב תוקף אותנו – אך אנו שולטים בו. חטיף דגנים energy מאפשר בדיוק את זה. הוא נמצא במגוון צורות וטעמים, ומאפשר נשיאה קלה בתיק ושליפה בדיוק ברגע המתאים. הכמות היא מדודה, הטעם מצוין ואנו יודעים בדיוק מה הכנסנו אל הגוף. גם חטיפי גרנולה הם פיתרון מצוין לזמנים בהם כל מה שדרוש לנו זה משהו לשלוף מהתיק. בין אם אנחנו נמצאים בשיעור, או בהפסקת עבודה – יש לנו את הפיתרון המוצלח ביותר. Energy מספק הטענה מיידית באנרגיה, וממלא אותנו בתחושה שעשינו משהו טוב לגוף שלנו. אנחנו שולטים במצב, ושולטים בתחושת הרעב.

היתרון האדיר אשר קיים בחטיפי energy הוא המגוון. לא מדובר באותו חטיף גרנולה בטעם אחד, אלא בסדרה של טעמים ושילובים אשר כל אחד יכול למצוא בהם את מה שהוא אוהב.

 

זמן איכות

בחירה בצריכת חטיף גרנולה או חטיפי energy מאפשרת לעשות טוב לגוף שלנו וגם לנפש. ידוע כבר כי צריכה של דגנים מלאים היא חלק בלתי נפרד משגרת דיאטה מאוזנת. דגנים מלאים העשירים בסיבים תזונתיים תורמים לפעילות התקינה של מערכת העיכול אך בנוסף משרים עלינו תחושת שובע. תחושת השובע איננה רגעית ונמשכת לאורך זמן. כאשר אנחנו שבעים יותר אנחנו מנשנשים פחות ועושים בחירות חכמות יותר. לא משנה מה הסיבה שבגללה אתם ניגשים אל המקרר או אל הארון במטבח – כדאי שתצטיידו בחטיפי גרנולה או energy שיהיו "הקו הראשון" במלחמה ברעב בין הארוחות. תוכלו לאחסן אותם גם אצלכם במשרד או לקחת אותם איתכם בתיק לכל מקום אליו תלכו.

בעיות פוריות – אפשר לפתור

אוק 31, 2018

כחמישים אחוזים מהמקרים בהם מנסים בני זוג להיכנס להריון ללא הצלחה, נמצא כי בעיית הפוריות מצויה אצל הגבר. מסיבה זו, חשוב לערוך בירור ולבצע בדיקת פוריות לגבר, על מנת לבדוק אצל מי מבני הזוג קיימת הבעיה. לבעיות פוריות גם אצל גברים, ניתן למצוא פיתרון בהתאם לסוג ולחומרת הבעיה. כמו כן, חשוב להבין כיצד לנהוג כדי להקטין את הסיכוי להופעה של בעיות פריון. קיימות כיום אופציות מגוונות לטיפול בבעיות פוריות אצל גברים ולכן לא כדאי להסס ולפנות לרופא לבדיקה.

 

מה תורם לפוריות?

אחד הגורמים המשפיעים על פוריות הגבר הוא אורח החיים אותו הוא מנהל. אורח חיים בריא הכולל שינה מספקת, הימנעות מעישון וצריכת אלכוהול, הפחתה של צריכת קפאין והפחתת משקל עודף. יחד עם תזונה מאוזנת, הקפדה על פעילות גופנית והפחתת מתחים – תורמים כולם לגוף ולנפש וגם למערכת הרבייה. למרות ההקפדה על אורח חיים בריא, עלולות להתגלות בעיות פוריות. בדיקת פוריות לגבר מכילה מספר בדיקות גופניות כדוגמת ספירת זרע, בדיקות דם, בדיקות גנטיות וכמו כן בדיקת אולטראסאונד של האשכים. ניתוחים כמו גם טיפולים ייעודיים לבעיות כמו וריקוצלה למשל, יכולים לשפר ולסייע לפוריות הגבר.

 

כאשר מתעוררת בעיה

אחת מבעיות הפוריות המתגלות במסגרת בדיקת פוריות לגבר היא וריקוצלה. מדובר למעשה בהרחבה שאינה תקינה של ורידי האשך. הדבר גורם להפרעה בניקוז של הדם מהאשך אשר מעוררת כאבים, פגיעה בתהליך יצירתם של תאי זרע, הקטנה של האשך וכמו כן פגיעה בייצורו של הטסטוסטרון – הורמון המין הגברי. וריקוצלה מתרחשת בקרב עשרה עד חמישה עשר אחוזים מהגברים הצעירים באוכלוסיה. האבחון של וריקוצלה מתבצע בבדיקה רגילה שאינה בדיקת פוריות לגבר, והטיפול מבוצע על ידי טכנולוגיה של ניתוח תחת מיקרוסקופ. לניתוח זה אחוזי הצלחה גבוהים ביותר, וסיכויים נמוכים מאוד של חזרת התופעה בשלב מאוחר יותר.

 

 

 

מהם התסמינים לבעית הפוריות?

התסמינים הבולטים של וריקוצלה הם הקטנה של האשך, פגיעה בייצור תאי הזרע ובייצור הורמון המין הגברי. גם כאבים עלולים להיגרם כתוצאה מהבעיה. כחלק מביצוע בדיקת פוריות לגבר, כדאי לבצע אבחון כדי לשלול תופעה זו, במקרים של ספירת זרע לא תקינה, נפח אשך ירוד או בעיית פוריות נוספת. האבחון והטיפול בתופעה זו חשוב גם בקרב גברים צעירים ובקרב נערים כדי להימנע מקיומה של בעיית פוריות בעתיד או מנזק קבוע שעלול להיגרם.

במידה והרופא ביצע בדיקת פוריות לגבר ומצא כי מדובר בתופעה של וריקוצלה, יש צורך לבצע הליך כירורגי. הטיפול במצב של וריקוצלה מפסיק למעשה את זרימת הדם הלא תקינה, באמצעות קשירה או חסימה של הורידים. האופציות הניתוחיות נפוצות יותר ונמצאו יעילות בטיפול בבעיה. השיטות השונות לניתוח במצב זה הן שונות. הן נבדלות בטכניקת הניתוח, במקום בו נקשרים הורידים בגוף, במיומנות של הרופא המנתח, בזמן ההחלמה ובאחוז הסיבוכים בכל שיטה.

 

 

הוספת סיבים תזונתיים לאוכל – גם בריא, גם טעים

דצמ 5, 2016

רבים האנשים הנוטים לחשוב שתפריט בריא פירושו בהכרח תפריט שאינו טעים, כזה הדורש מאמץ והשקעה בלתי פוסקים ובקיצור, הגישה הרווחת היא שתזונה בריאה היא כזאת שמוציאה את החשק לאכול. אז זהו, שאולי לפני עשור וקצת, כשהחל טרנד הבריאות העולמי לצבור תאוצה של ממש, היו כך פני הדברים. אבל כיום, באמצעים פשוטים, גם אתם יכולים לשפר את התפריט שלכם באופן מהיר וחד וללא פגיעה בטעם ובאיכות. רוצים לשמוע יותר? הישארו עימנו.

 

סיפורם של הסיבים התזונתיים

אחד מאבני היסוד לתפריט נכון, מאוזן ובריא הוא הוספת סיבים תזונתיים לאוכל. מדובר ברב סוכריים טבעיים שמקורם בצומח ואשר משפיעים על גוף האדם באספקטים רבים, ביניהם שיפור תפקוד מערכת העיכול, הורדת רמת הגלוקוז בדם, סיוע בשמירה על תפריט דל קלוריות (בשל היותם חסרי ערך קלורי) ועוד. בשורה התחתונה – הוספת סיבים תזונתיים לאוכל הופכת כל ארוחה למעט בריאה יותר. מבחינת כמויות מומלצות – על אדם בוגר לצרוך בין 25 ל-30 גרם סיבים, כשלצעירים מומלצת מחצית מהכמות. אנשים בעלי רמת סוכר (גלוקוז) גבוהה רשאים לצרוך עד 40 גרם סיבים מדי יום.

אז בטח אתם שואלים את עצמכם באילו מוצרי מזון ישנו ריכוז של סיבים תזונתיים? ובכן, פירות וירקות הם חלוצי הדרך בכל הקשור לסיבים (בעיקר פירות) גם בגרעינים, אגוזים ושקדים כמות נאה של הרכיב הטבעי. מוצרי קמח מלא, בראשם לחמים שונים ואטריות, עשירים אף הם, לצד מאכלים המכילים קטניות. עוד מוצרים שיאמירו את צריכת הסיבים היומית שלכם: סובין תירס, שיבולת שועל, שעועית לבנה יבשה, פרג ועוד.

 

גרנולה – האימא של התפריט הבריא

אי אפשר לדבר על מזון בריא מבלי להזכיר את אחת מחלוצות הז'אנר – הגרנולה. מדובר בתערובת דגנים המבוססת על תערובת שיבול שועל, אגוזים, שקדים, זרעים שונים ועוד. על המתקת המאכל אחראים לרוב פירות יבשים ובמקרים אחרים דבש או סוכר חום. גרנולה נחשבת לארוחת בוקר מזינה ובריאה, במיוחד בתצורות הנפוצות שלה עם חלב או יוגורט (בחו"ל נהוג לאכול אותה גם בתוספת מיץ תפוזים. פחות נפוץ בישראל). מה הופך גרנולה לסמל הבריאות בעיניי רבים? ובכן, עושר הוויטמינים שבה, לצד העובדה שאינה מכילה כולסטרול ובעיקר – הכמות הגבוהה שהיא מכילה של סיבים תזונתיים (כ-11 גרם למנה בת 100 גרם), היא זו שהופכת אותה לארוחת בוקר / ערב ביניים המומלצת על ידי כלל הדיאטנים. אמצו לעצמכם הרגל קבוע – אכלו גרנולה 4-5 פעמים בשבוע! בתאבון.

צריכת שיבולת שועל

מאי 24, 2016

אחת מהתופעות הקיימות בחברה המערבית המודרנית היא תופעת השמנת היתר. השמנת יתר עלולה לגרום לבעיות רבות אשר לאורך זמן משפיעות על בריאות האדם. אדם שמן יסבול, במקרים רבים, מלחץ דם גבוה, מסוכר, משומנים בדם ומבעיות נוספות. יהיה לו קשה לנהל חיים ספורטיביים ותחזוקת הגוף התקינה תהיה קשה עבורו. כדאי ומומלץ לחנך את הילדים לאכילה נכונה ולתזונה מתאימה אשר תבטל במידה רבה את הסיכוי להשמנה. אכילת מוצרים בעלי סיבים תזונתיים מגיל צעיר היא אחת הדרכים הנכונות לכך.
שיבולת שועל הוא מוצר מן הטבע שגדל על קנים והינו עשיר בסיבים תזונתיים. לסיבים אלו יש יתרון רב בכך שהם מקנים תחושת שובע לכל מי שצורך אותם באופן קבוע. הם מתעכלים באיטיות כך שאין צורך דחוף לאכול עוד ועוד. כך, שומר כל ילד על אכילה בכמויות מתאימות ולא מוגזמות. יתרון נוסף שיש למזון זה הוא בכך שניתן להכין ממנו ארוחות שונות, ניתן להשתמש בו כתוספות למנות עיקריות. והוא משתלב יפה עם מוצרים מהחי ומוצרים מהטבע.
יתרונות רבים
יש צורך להרגיל את הילד לאכילת שיבולת שועל בצורה הדרגתית. עיכול של מזון זה נעשה באיטיות ויש צורך שמערכת העיכול תתרגל אליו, במיוחד, אם התחלת השימוש במזון זה נעשה לאחר צריכת מזון דל בסיבים תזונתיים. בנוסף, יש להגביר את שתיית מים ונוזלים אחרים כדי לסייע בעיכול. כדאי להשתמש בשיטות שונות שנועדו לחבב את שיבולת השועל על הילדים, אפשר לשלב אותם עם פירות וירקות טריים שאותם חותכים בצורות שונות. ככלל, ככל שהילדים יאכלו מוצרים עתירי סיבים תזונתיים רבים יותר, כן תהיה התזונה שלהם מאוזנת יותר. התמדה לאורך זמן תביא, כאמור, תועלת רבה.
צריכת שיבולת שועל ומוצרים בעלי סיבים תזונתיים שעשויים מחיטה מלאה, או פירות וירקות העשירים בסיבים אינה חייבת לבוא על חשבון מזון אחר, אלא כתוספת. לשיבולת שועל יש שפע של יתרונות תזונתיים ובין היתר, היא עשירה בברזל, בחלבונים מהצומח, במינרלים ובפחמימות מורכבות שנספגות באיטיות. שיבולת שועל מיוצרת על ידי יצרנים אשר מתמחים בעיבודו. יש צורך לעבד אותו ולארזו בצורה הטובה .יש שתי צורות אריזה עיקריות. הראשונה היא בשקית והשנייה היא בפחית. שיבולת שועל מחזיקה זמן רב יותר בפחית בגלל אריזת הוואקום שלה. יצרני ומשווקי מזון זה מוסיפים, במקרים רבים, מתכונים להכנה אשר יועילו לכל אחד להכין מאכלים טעימים ומיוחדים.

טיפולי שיניים אסתטיים – לשיפור המראה

אפר 4, 2016

ענף רפואת השיניים, בדומה לכל ענף רפואי אחר, נהנה במהלך השנים האחרונות מפיתוחי טכנולוגיה רבים ומגוונים המסייעים לרופאי השיניים לבצע מגוון רחב של טיפולי שיניים מורכבים וביניהם גם טיפולי שיניים אסתטיים המיועדים להשגת מראה טבעי, בריא ויפה של חלל הפה: שיניים וחניכיים כאחד. כיום, בכל מרפאת שיניים איכותית ומובילה בתחומה, תוכלו למצוא היצע מרשים ומגוון של מכשור רפואי מתקדם.
המכשור הרפואי בתחום רפואת השיניים, מסייע לצוות הרפואי במרפאה לבצע טיפולי שיניים מורכבים בהצלחה רבה, לרבות, טיפולי השתלות שיניים, טיפולי כתר חרסינה וטיפולי ציפויי חרסינה, טיפולי שורש, טיפולי חניכיים וניתוחי חניכיים, טיפולי אורתודנטיה – יישור שיניים ועוד מגוון רחב של טיפולים בתחומי האסתטיקה הדנטאלית הכוללים בתוכם בין היתר: טיפולי סתימות לבנות וטיפולי הלבנת שיניים. תחום האסתטיקה הדנטאלית הוא אחד מהתחומים המתקדמים ביותר בענף רפואת השיניים, כאשר בתחום זה נכללים מגוון רחב של טיפולי שיניים אסתטיים המשלבים בין טיפולי שורש, טיפולי חניכיים וטיפולי שתלים לבין טיפולים אסתטיים כגון: הלבנת שיניים, סתימות לבנות ועוד. טיפולים בתחום האסתטיקה הדנטאלית מיושמים על ידי מספר מצומצם של רופאי שיניים המתמחים בתחום זה, וזאת מכיוון שתחום האסתטיקה הדנטאלית נחשב לתחום נפרד בענף רפואת השיניים.
אז והיום – נפלאות הטכנולוגיה
בעבר הלא כל כך רחוק, טיפולי השיניים בתחום האסתטיקה הדנטאלית היו נחלתם הבלעדית של כוכבי קולנוע, כוכבי טלוויזיה, דוגמניות ולקוחות פרטיים מקרב העשירון העליון, אך במהלך השנים האחרונות, הודות לפיתוחי הטכנולוגיה השונים ושילוב טכניקות טיפול חדשניות, כל אחד ואחת מאיתנו יכול ליהנות ממראה אסתטי, מרשים ויפה של חלל הפה, השיניים והחניכיים. חיוך מושלם ואסתטי מושג כיום באמצעות הליך תכנון פרטני לכל מטופל ומטופלת, ובמסגרתו רופא השיניים המתמחה בתחום האסתטיקה הדנטאלית מרכיב עבור כל אחד ואחת מכם תכנית טיפולית ממוקדת הכוללת בתוכה טיפולים שונים כגון: טיפולי כתרים, גשרים והשלמת שיניים במידת הצורך, טיפולי כתר חרסינה וציפויי חרסינה, טיפולי אורתודנטיה המיועדים גם לילדים וגם למבוגרים וכמובן טיפולי הלבנה ועיצוב קוסמטי לשיניים.
על מנת להבטיח לעצמכם מראה אסתטי, מרשים ויפה של חלל הפה והשיניים, אנו ממליצים לכם לבחור בקפידה את מרפאת השיניים בה תבצעו את טיפולי האסתטיקה הדנטאלית. לצורך הבחירה אנו ממליצים לכם לבחון את היקף הטיפולים האסתטיים המיושמים במרפאה, את מומחיותו של הרופא המטפל והצוות הרפואי, את הציוד והמכשור הרפואי העומד לרשות המרפאה, וכמובן, את היחס האישי המוענק לכם על ידי הרופא המוביל והצוות הרפואי הפועל לצידו במרפאה.

הדרך אל החיוך המושלם

ינו 26, 2016

דומה שאחד האלמנטים הבולטים ביותר במראה החיצוני של האדם הוא מראה השיניים שלו, צבען ובריאותן. הסיבות לכך מורכבות ונשענות על עולם רחב של אסוציאציות לא מודעות. שיניים בריאות ולבנות מתקשרות למעמד כלכלי חזק, לבריאות טובה, לכוח פיזי ולגיל צעיר. ברור שבימינו ניתן להשיג שיניים יפות גם כאשר אינך ניחן בכל המעלות הללו בעזרת העולם היצירתי של רפואת האסתטיקה הדנטלית.

מומחה לאסתטיקה דנטלית יכול לשנות את מראה השיניים של אדם מן הקצה אל הקצה. למעשה, כאשר אתם מסתכלים על כוכבים, דוגמניות ומפורסמים אחרים אתם יכולים להניח בלב שקט שהם בילו לא מעט זמן על כורסת מומחה שכזה. שיניים מושלמות הן במקרים רבים מאד לא רק תוצאה של מזל בסיבוב הרולטה הגנטית או תחזוקת שיניים טובה מגיל צעיר. החיוכים הצחורים שאנחנו רואים בכל הפרסומות ועל מרקעי הקולנוע קיבלו במקרים רבים מאד חיזוק רפואי רציני ביותר.

כתר זירקוניה והשתלות

אחד הנושאים שאנשים מן היישוב 'נופלים' בהם הוא במצב הקיצוני שבו השן נשברת לחלוטין או באופן חלקי. חיפוש פשוט בגוגל אחר השתלות שיניים בתל אביב לא יוביל אתכם בהכרח אל המומחה הטוב ביותר. חשוב לבחור בקפידה רבה מאד את הטיפול ולהכניס לנושא שיקולים רבים מעבר לשיקול הכלכלי. הכאב הפיזי, הכאבים בכיס והעול של טיפול ממושך – כל אלו שניים במעלה ביחס לסיבוכים ולנזק האסתטי שיכולים להיגרם על ידי טיפול שאינו טוב מספיק. הקפידו על הטיפול הטוב ביותר ותזכו למצב שבו השן החדשה מתאימה בצורה מושלמת לשאר השיניים ומחזיקה מעמד לאורך שנים ואולי אפילו לתמיד.

השתלות שיניים איכותיות דורשות מומחיות של ממש. שימוש בחומרים ירודים עשוי, למשל, לגרום לכתמים בחניכיים. מעבר לבחירה בחומרים האיכותיים ביותר התהליך הממושך והמעמיק דורש מרפאה שמסוגלת להציע את המכשירים החדשניים ביותר ואת הטכניקות המתקדמות ביותר. בסוף התהליך יותקן בפה שלכם כתר וגם כאן חשוב לבחור כתר ממתכת אצילה כמו כתר זירקוניה אשר צבעו לא ייפגם. המטרה של התהליך הזה, מעבר לנושא האסתטי, הוא קבלת שן חזקה ואיכותית אשר תרגיש ותיראה כמו שן טבעית לחלוטין.

כדי לאתר את המומחה הנכון עבורכם כדאי לחפש אחר דמות סמכות של ממש בתחום. רופא שמטפל באנשים שמקצועם דורש הופעה מושלמת, אשר מומלץ על ידי רבים. חפשו אחר מרפאה חזקה שיש לה ציוד מתקדם ושם טוב ללא רבב. איכות השירות ומומחיותם של הרופאים במרפאה הם הנושאים החשובים ביותר עבורכם כלקוחות.

 

דברים שחשוב שתדעי על הפסקת הריון

דצמ 11, 2015

 

vהחוק המונהג בישראל איננו מתיר הפסקת הריון באופן יזום, וזאת למעט מקרים מסוימים אותם נפרט בהמשך. יחד עם זאת, מדי שנה מתבצעות בישראל קרוב לעשרים אלף הפסקות היריון יזומות.

בין יתר המקרים המאפשרים את קיומו של הליך הפסקת ההיריון נכללים המקרים הבאים: מקרים בהם ההיריון עלול להוות סכנה מוחשית לבריאות האישה, מקרים בהם במהלך בדיקות ההיריון מתגלה מום מולד בעובר, מקרים בהם מדובר בהיריון מחוץ לנישואין, מקרים בהם ההיריון הינו תוצאה של יחסים אסורים, לרבות, אונס וגילוי עריות, מקרים בהם האישה המבקשת הפסקת הריון פרטית הינה מתחת לגיל 17, או לחילופין מעל גיל 40. על פי חוק לתיקון דיני עונשין- הפסקת היריון, המונהג בישראל מאז שנת 1977, כל הליך של ביצוע הפסקת היריון מחייב אישור של ועדה לענייני היריון. ועדה זו מורכבת משני רופאים ועובדת סוציאלית הבוחנים את הסיבות בגינן נדרשת הפסקת הריון פרטית. הרופאים בוועדה בודקים את ההיסטוריה המשפחתית של המועמדת להפלה, וזאת לצורך בדיקה, בנוגע לקבוצות סיכון אליה משתייכת הנבדקת כגון החשש לסרטן שחלות המחייב לעיתים בהליך כריתת שחלות מניעתי. ברוב המקרים, ניתוח לכריתת שחלות הינו הליך רפואי המיושם לאחר גיל 35 ובמקרים בהם האישה השלימה את התא המשפחתי.

הפסקת היריון – חשוב לדעת

הפסקת ההיריון מתאפשרת אך ורק במוסדות רפואיים אשר הוסמכו לצורך כך, והיא מיושמת באחת משתי הדרכים הבאות: הפסקת הריון תרופתית המתאפשרת עד היום ה-49 להיריון. הפסקה הריון תרופתית מיושמת באמצעות נטילת תרופות המפסיקות את ההיריון, והיא נחשבת לשיטה הנוחה והפשוטה יותר. דרך נוספת להפסקת היריון היא באמצעות הליך המכונה גרידה. הליך זה מיושם בהרדמה מלאה והוא מיועד להריונות בשלב מתקדם יותר. הפסקות היריון באמצעות גרידה, בדומה לכל תהליך רפואי אחר דוגמת כריתת שחלות מניעתית, עלולות לגרום לסיבוכים שונים המופיעים מייד לאחר ההליך הרפואי ועד חודש לאחריו. ברוב המקרים, הסיבוכים הרפואיים מתרחשים בעיקר בהפסקות היריון המתבצעות בשלבים מתקדמים של ההיריון, כאשר בשלבי ההיריון המוקדמים הסיכון להתפתחות סיכונים הינו נמוך באופן משמעותי ובעשרות אחוזים.

נשים המצויות בהליך הפסקת היריון זכאיות לזכויות שונות כגון: ימי מחלה וחופשה ממקום העובדה וזאת במסגרת מה שמכונה זכויות הנשים לאחר הפלה. במקרים בהם הפסקת ההיריון בוצעה מכל סיבה שהיא לאחר השבוע ה-26 להיריון, הנשים זכאיות לזכויות נוספות הכוללות גם חופשת לידה, מימון הוצאות האשפוז, מענק אשפוז ועוד מגוון רחב של זכויות סוציאליות להן זכאית כל יולדת.

 

כל מה שצריך לדעת על אבקות חלבון

ספט 3, 2015

מבוא

כולנו שמענו על אבקות חלבון, בעיקר אם אנחנו עוסקים באופן מקצועי או חובבני בספורט או פיתוח הגוף. עם זאת, לא רבים מאיתנו יודעים רבות על האבקות הללו, על הסוגים השונים הקיימים בשוק ועל אופן השימוש הרצוי. מאמר זה יפרט מידע שחשוב לדעת אודות האבקות.

 

מהי אבקת החלבון?

אבקת חלבון הינה אבקה אשר מכילה ריכוז גבוה מאוד של חלבונים, יחד עם ריכוז נמוך מאוד של רכיבים תזונתיים אחרים, כמו שומנים ופחמימות. בקרב קהל הספורטאים והמתאמנים, מנה של אבקת חלבון יכולה להחליף את הארוחה או להוות תוספת לארוחה. מקורות החלבון באבקות משתנים- ניתן למצוא אבקות אשר בהן מקור החלבון הוא מן החי, ואחרות אשר עושות שימוש בחלבון מן הצומח. אל החלבון עצמו מוסיפות החברות השונות, במקרים רבים, גם ויטמינים ומינרלים החיוניים לגוף.

יש לציין כי אבקות החלבון הינן יעילות גם במקרים בהן יש צורך לעלות במשקל, וכן בתהליכים של החלמה מפציעות.

 

סוגי אבקת חלבון

בשוק ניתן למצוא סוגים רבים ומגוונים של אבקות חלבון. את בחירת האבקה המתאימה ביותר כדאי שלא לעשות לגמרי בעצמכם, אלא להיעזר באיש מקצוע אשר יוכל להתאים לכם אבקה על פי שגרת האימונים שלכם, ההרגלים התזונתיים שלכם ותכונות הגוף שלכם. בנוסף לכך, חשוב להקפיד על בחירה באבקה איכותית, כזו שלא מכילה כמויות גדולות של רכיבים בלתי רצויים כגון סוכר, צבעי מאכל או ממתיקים מאלכותיים למיניהם.

באופן כללי, ניתן לחלק את האבקות לשני סוגים עיקריים- חלבונים מן הצומח וחלבונים מן החי. חלבונים מן החי מופקים, על פי רוב, מאבקת מי גבינה (חלבון זה נחשב לאיכותי ביותר), מחלבוני ביצים, מחלב ועוד. החלבונים המופקים ממוצרי החלב מתפרקים מהר ומנוצלים ביעילות על ידי הגוף, ועל כן השימוש בהם מומלץ. יתרון נוסף של חלבונים אלה טמון בכל שהם כוללים את כל חומצות האמינו החיוניות, אותן גופנו אינו מסוגל לייצר בעצמו, ובכך מהווים חלבון מלא.

ניתן למצוא גם אבקות אשר החלבון המצוי בהן מופק ממקורות צמחיים, כגון סויה או אפונה.

עמודים:1234»

פרסומת