דצמ 11, 2008
admin

עיצוב הבית עם תקציב מוגבל

עוברים דירה ורוצים לעצב אותה ? רוצים לחדש ולרענן דירה ותיקה ? אך התקציב שלכם מוגבל ? כאן תמצאו טיפים שימושיים לעיצוב הבית כך שגם אם לא שכרתם שירותי אדריכלות פנים מקצועיים או את שירותיהם של מעצבי פנים – תוכלו לשוות לבית שלכם מראה חדש ועכשווי בהתאם לתקציב שקבעתם מראש.

תכנון ותיעדוף – המפתח לעיצוב הבית

כאשר יש לכם תקציב מוגבל המיועד לעיצוב הבית הדבר הכי חשוב זה לעשות סדר עדיפויות, שכן תקציב מוגבל מביא בהכרח להגבלה במגוון האפשרויות. יש לערוך תכנון בית מסודר, תוך בחירה מושכלת של החדרים החשובים ביותר והאלמנטים החשובים ביותר – עבורך. תיעדוף שכזה יביא לפחות הוצאות.

התבוננו היטב בבית כפי שהוא כרגע: ריהוט, עיצוב ותיווכחו שעל ידי שיפור של הקיים ניתן לשוות לבית מראה חדיש במסגרת התקציב שלכם, במקום לעצב את הבית מחדש. תראו עד מהרה כי עם קצת מעוף ניתן להפוך את הבית ליפה ואלגנטי הרבה יותר, כאילו טופל בידיהם של מעצבי פנים.

עיצוב פנים פשוט – טיפים 

הנה כמה רעיונות עיצוב פנים שהם פשוטים ואין צורך לשבור את כל חסכונות הבנק שלכם בגינם. תוכלו ליישם אותם תוך זמן קצר יחסית ובכך לחסוך הן זמן והן כסף.

שדרגו – אל תרכשו :אחת הדרכים לחסוך היא לשפר את הקיים ולא לרכוש אביזרים חדשים. כך למשל, אם נמאס לכם ממראה ארונות המטבח, נסו לצבוע אותם בצבע רענן וחדש. אם קצה נפשכם בסגנון העצוב של הרהיטים הקיימים, רפדו וצבעו רהיטים אלו. זה זול יותר ומביא למראה חדש וטרי.

הסתירו פגמים – אל תרכשו : אם אתם מוצאים חורים ברצפה – שימו שטיח יפה, אם אתם רואים חור לא אסתטי בקיר – שימו תמונה יפה או שטיח קיר אקזוטי, תוכלו אף לשים טפט יפה על הקיר וכך להסתיר את הפגם. עקרון זה נכון ויכול לסייע במיוחד לאנשים שמסנים לחסוך את הצורך בהזמנת מומחי עבודת שיפוצים.

מראות – למראות נודעת חשיבות גדולה בעיצוב. הודות לתוכנות מיוחדות שלהן הן מספקות מעבר לפונקציונאליות של השתקפות הבבואה שלנו גם אפקטים נוספים: יש ביכולתן של מראות להוסיף אור לחלל, להוסיף אשליה של גודל, ואף להדגיש פריטים מסוימים או ליצור זוויות מעניינות.

היפטרו מדברים ישנים – מי אמר שצריך לרכוש עוד ועוד אביזרים ורהיטים על מנת לשוות לבית מראה יפה יותר ?! עיתים דווקא הסרה של דברים ישנים יכולה לעשות את העבודה. למשל אם אתם רוצים לעצב מחדש חדרי ילדים תוכלו לעשות כן על ידי הסרה של וילונות ישנים. כך תוכלו להכניס עוד כמות של אור אל חלל החדר ולזכות בגישה גדולה יותר לנוף המשתקף מבחוץ.

בנה ביתך בהתאם לטעמך – מאחר ומדובר בעיצוב בית בתקציב מוגבל, חשוב מאוד לחשוב תחילה אילו אביזרים אתה אוהב, איזה ריהוט, איזה סגנון, אילו צבעים ולהכין תוכנית. כל אלה יעזרו לכם בבואכם לצאת ולרכוש דברים חדשים לבית. השתדלו להסתובב במקומות וחנויות זולות כמו שוק הפשפשים למשל ואל תתפתו לרכוש רק פריטים יפים בלבד, חשבו כיצד הם יוכלו לשרת את עיצוב הבית עצמו בהתאם לתוכנית שבניתם ובהתאם לטעמכם האישי.

כתוב תגובה

פרסומת