ספט 6, 2011
admin
סגור לתגובות על הופעות בארץ- בחזרה לקידמת הבמה

הופעות בארץ- בחזרה לקידמת הבמה

סצינת התרבות והפנאי הארצישראלית דורשת הופעות איכות הן של אמנים מקומיים והן של אמנים זרים. הופעות חייות מחזקות את הקשר האישי בין האמן למעריציו ,אך בכל מערכת יחסים ישנן עליות ומורדות. הירידות התלולות נובעות מביטולן של הופעות בדקה ה-90 בעקבות חששות הנובעים מהמצב הבטחוני. נסו לדמיין במה מושקעת, אלפי כרטיסים שנמכרו בעלות אסטרונומית וקהל נלהב שגילה לצערו כי ישראל כבר אינה יעד באותו סבב הופעות בחו"ל של מושא הערצתם. המפיקים שהפיקו לקחים חשובים, שינו את האסטרטגיה השיווקית והתוצאה הניבה שלל פסטיבלים והופעות מוסיקה. וכך במאי האחרון פרטנר זכתה לארח את ריהאנה, בנק דיסקונט העניק חסות למופע של אלטון ג'ון  ובאוקטובר הקרוב נזכה לביקורה של להקת הפופ-רוק האגדית רוקסט.

מכת הביטולים

כשם שהבורסה מושפעת מאירועים בעלי אופי בטחוני כך גם עולם ההופעות . אחרי אינתיפאדות, מלחמות ואינספור אירועים ביטחוניים, ספג הענף לא מעט ביטולים, בינהם הפקות הענק של הפיקסיז ואלוויס קוסטלו. אם בעבר, "ההופעה והתופעה" הסעירו את הקהל הישראלי, הרי שהיום ביטול הופעות כבר לא מדיר שינה מעיני המעריצים.
ביטולי הופעות מושפעים לא רק מהאמנים עצמם אלא מהמורל של הקהל המושפע מהאירועים סביבו לטוב או לרע. מורל ירוד או אמן חרד הופכות את ישראל ליעד פחות מזמין בסבב הופעות בחו"ל.

התרופה למכה

למרות הביטולים, מנסים המפיקים לשמור על פאסון להראות כי על אף ההפסדים הכרוכים בביטולים לא מתוכננים, הם לא יפסיקו לעמול על הבאתם של האמנים לכאן. המפיקים לא רק דואגים להפיק הופעות אלא גם לקחים, וכעת לוקחים לתשומת ליבם את עניין הרגישות הפוליטית והבטחונית שעלולה להכשיל את תכנוניהם. בנוסף, הם נוכחים באירועים ברחבי הארץ ומפעילים את האינטואיציות הפנימיות כדי לאמוד את הרעב של הקהל להופעות מסעירות. המפיקים נעזרים ברשת האינטרנט שכבשה את תרבות הפנאי הישראלית כמקור לקידום אמנים מוכרים וחדשים והפצת מידע על כל סיבוב הופעות בחו"ל או בארצנו הקטנטנות. כמו כן, ערוצי הטלוויזיה המסחריים יחד עם חברות הסלולאר גם מסייעים בחשיפת כוכבים המתורגמת למכירות של כרטיסים.

רוקסט מגיעה לארץ

רוקסט תמיד תהיה רוקסט, להקת הפופ-רוק האהובה ויצרנית ההמנונים העל-זמניים.  הלהקה  מגיעה לישראל בפעם הראשונה במסגרת סיבוב הופעות עולמי ראשון מאז 1994. קהל המעריצים הישראלי ממתין בהתלהבות למכונת הלהיטים האולטימטיבית שתדרך בארצנו ותעניק למעריציה טעימה מאותו סיבוב הופעות בחו"ל שהספיק לסחוף ולסחרר את הקהל בבמות מרכזיות שונות ברחבי העולם. רוקסט יוצאים ללא פחות מ- 112 הופעות בשנת 2011, ב- 30 מדינות ועל פני 5 יבשות. הצמד השוודי, רוקסט, יגיע לישראל להופעה שתתקיים בגני התערוכה בתל-אביב ב-22 באוקטובר. פר גסלה ומרי פרדריקסון, שהקימו את רוקסט לפני 25 שנים מתאחדים התוצאה איכותית.

לא ניתן להגיב

פרסומת