ינו 30, 2013
admin

כמה טיפים לעיצוב הבית – פרקטים וארונות אמבטיה

 רצפות פרקטים מרהיבות המשרות אווירה חמימה וביתית, ארונות אמבטיה שהם יצירות אמנות של ממש ושיא העיצוב, פונקציונאליות מרשימה ומוצרים מרהיבים מהעולם המרתק של עיצוב הבית. הנה כמה טיפים ונקודות לגבי עיצוב הבית, בדגש על מוצרים שלא תמיד מקבלים את תשומת הלב לה הם ראויים נוכח חשיבותם ושפע האפשרויות בשוק.

פרקטים – טיפים

רצפות פרקטים הן פיתרון ריצוף איכותי, אלגנטי ומיוחד במינו מבחינת האווירה והמראה שהוא יוצר על עיצוב הבית. בישראל רצפת פרקט היא משהו שהיה נדיר בעבר אך היום ניתן לראות אותו הרבה יותר הודות למודעות ולכניסת מוצרים רבים לשוק-  מה שהוביל לאפשרויות רבות יותר ולמחירים תחרותיים. פרקטים מאפשרים חופש בחירה רב מבחינת המראה המבוקש – גוון, סגנון, דוגמאות וכן הלאה, כאשר מראה העץ המיוחד במינו הוא המוטיב השולט כמובן.

ניתן להשיג כיום פרקטים טבעיים לטובת עיצוב הבית בצורה שאתם חולמים עליה. מדובר על פיתרון מעולה עבור חדרי ילדים וחדרי השינה הראשיים, כמו גם עבור סלון חמים ויש אפילו אפשרויות של ריצוף פרקט לחדרי אמבטיה. המגע של פרקטים הוא נעים ומזמין, יש יתרון מסוים מבחינת בידוד תרמי של הרצפה (בעיקר בחורף בו ריצוף "רגיל" עשוי להיות קר למגע). שיקולי תקציב יקבעו לרוב בחיר בין פרקטים טבעיים ומעץ אמיתי לביון פרקט סינטטי מלמינציה – כאשר שני המוצרים מספקים יעילות, איכות ורמת גימור מרשימה מאוד. בחדרים צרים ניתן למשל להניח את לוחות הפרקט לרוחב וכך נוצר מראה מרווח יותר.

מבחינת טיפול, פרקטים כיום אינם מצריכים תחזוקה משמעותית והניקיון שלהם פשוט ונוח. עם זאת יש תחזוקה מסוימת לעומת ריצוף קרמיקה או גרניט פורצלן למשל, אך לא ברמה של דקים חיצוניים למשל. פרקט כהה יצור מראה חמים ועוצמתי, אך גם עשוי ליצור מראה קטן יותר של החלל, כך פרקט בהיר עשוי להיות ניטראלי יותר וליצור תחושה של מרווח ואסתטיות המתאימה לפתרונות  פופולאריים רבים של עיצוב הבית בישראל.

ארונות אמבטיה והחשיבות לעיצוב הבית

עיצוב הבית הוא תחום כולל ומקיף במיוחד, כזה אשר לרוב מדובר בו על החללים המרכזיים בבית כמו הסלון, חדרי השינה וכמובן המטבח. אך חדרי האמבטיה, השירותים והרחצה הינם חשובים מאוד לסביבת מגורים נעימה ויעילה, בית שנעים להיות בו. מבחינה זו, ארונות אמבטיה הם מרכיב עיצובי מרכזי במסגרת עיצוב הבית וסביבת מגורים נעימה.

כיום ישנם ארונות אמבטיה בשלל אדיר של  עיצובים וסגנונות, תלויים או עומדים, קלאסיים או מינימליסטיים ומודרניים, מעץ או מחומרים חדשניים יותר, לבנים או בצבעים שבעבר היה פחות נפוץ לראות בחדר האמבטיה. לצד הכלים הסניטרים שגם מציעים היום אפשרויות מיוחדות ומעוצבות מבחינת מותגים ומוצרים, ארונות אמבטיה הם מוקד עניין ושימושיות מרכזי בחלל הרלבנטי ולכן ההשפעה הגדולה על עיצוב הבית והחלל. לצד היותם מעין רהיטים מעוצבים ולעיתים ממש יצירות מופת באמבטיה, ארונות אמבטיה כיום מציעים שימושיות נהדרת ואפשרויות התאמה אישית רבות מבחינת אחסון, מבנה פנימי וכיוצא באלו.

כתוב תגובה

פרסומת