דצמ 8, 2013
Admin

טיול שורשים לרומניה- לחיות את ההיסטוריה המשפחתית

כאשר אנו מחפשים מקום לטיול באירופה, כמעט מייד קופצות לראשנו מדינות מערב אירופה העשירות בנופים, תרבות ושנחשבות כפנינות תיירות. עם זאת, מדינות מערב אירופה הן מכונות משומנות היטב והן מלאות בתיירים, במיוחד בשיא העונה. לכן, מדינות מזרח אירופה הולכות ונהיות יעד אטרקטיבי, ומבין מדינות אלה, רומניה היא מהמדינות המתפתחות שמתחילות להתגלות כעת. סביר כי טיול לרומניה היום יראה אחרת מאשר טיול לרומניה בעוד מספר שנים. רומניה היא גם מדינה בה לרבים מהישראלים ישנם שורשים. כאשר משלבים את הטיול עם לימוד על חייהם של הדורות הקודמים במשפחה הדבר מקבל ערך מוסף.

להכין עבודת שורשים גם דרך העיניים והרגליים

טיול לחו"ל הוא כייפי , מיוחד ונחרת בזיכרון של כל בני המשפחה, אך מה דעתכם על טיול בו הדור הצעיר ילמד על חיי הדור המבוגר, סבא וסבתא, דרך העיניים והרגלים ולא רק כסיפורים? טיול שורשים לרומניה יאפשר לילדיכם וגם לכם ללמוד על חיי הוריכם, או אפילו חיי הוריהם ברומניה לפני שעלו לארץ. טיול שורשים לרומניה הוא נסיעה אחורה בחיי המשפחה אך גם נסיעה אחורה באורח החיים בכלל. רומניה היא מדינה השומרת על צביונה האותנטי והכפרי. חלק גדול מהמדינה הוא כפרי, כאשר כפרי הוא כפרי אמיתי ולא חיים במושבים עם בתים צמודי קרקע כמו בארץ. שם תושבי הכפר עובדים גם בשיטות שבישראל לא משתמשים החקלאים כבר שנים. לדור המבוגר זו תהיה חזרה גם למחוזות ילדותם במקום ובזמן, כי במיוחד באזורים הכפריים לא ניכרים שינויים רבים באורח החיים היום לעומת החיים לפני חמישים שנה ואפילו יותר.

לחזור משפחה מאוחדת

יתכן כי טיול עם הוריכם במשך מספר ימים או יותר מכך נראית לכם משונה ואפילו מרתיעה במידה מסויימת. לרוב, הטיול בו יחזרו ההורים לבית ילדותם יוצר בהם פתיחות שלא נראית בדרך כלל ויגרום לכם לראות אותם מזווית שונה לחלוטין. הדבר מביא לאיחוד וגיבוש המשפחה. ברומניה הזמן מקבל מימד אחר. תוכלו להרגיש איך לאט לאט הזמן מאבד מחשיבותו, איך אתם נרגעים ונותנים לעצמכם לטייל בכייף, וגם איך הוריכם מעבירים זמן איכות עם ילדיכם (מה שנותן לכם להעביר זמן איכות ביניכם לבין עצמכם).

רומניה היא מדינה מיוחדת שנמצאת בפרשת דרכים. זה הזמן לטייל בה גם בכדי להנות וגם בכדי לצפות בחיים שחיו הוריכם או סבכם וסבתכם בה לפני שנים.

ישנים במלון בתהאם לדרישות

כתוב תגובה

פרסומת