כל המאמרים בנושא קריירה ועבודה

לנצח באירוויזיון

אוק 31, 2019

אולי חלקנו כבר הספיקו לשכוח, אבל אי שם בשנת 2018, ישראל זכתה בתחרות האירוויזיון. השיר היה "טוי" והזמרת היא נטע ברזילי. אפשר לנתח שוב ושוב מדוע הצלחנו סוף סוף אחרי עשרים שנה לזכות בתחרות: הכריזמה והקול של נטע, הסטיילינג המוקפד או ההופעה המצוינת. הכל נכון, אבל מאחורי כל אלה עומד דבר אחד: שיר. את השיר הזוכה כתב דורון מדלי, כותב ומלחין שאחראי ללהיטים נוספים רבים.

מאחורי הלהיטים

"מכונת הלהיטים" של האירוויזיון, אך לא רק, הוא דורון מדלי. מדלי נולד בשנת 1977 ויש לו שלל כובעים: מלחין, מוזיקאי, מפיק מוזיקלי, במאי ומנהל אמנותי. הרקורד שלו עשיר בשירים שכתב והלחין עבור זמרים וזמרות בולטים בארץ. שלושה שירים שכתב ייצגו את ישראל בתחרות האירוויזיון: "גולדן בוי" בביצוע נדב גדג', "מייד אוף סטארס" בביצועו של חובי סטאר וכמובן השיר "טוי" שביצעה נטע ברזילי ואף זכתה איתו.
לצד ההשתתפות המרשימה באירוויזיון, דורון מדלי זכה שלוש פעמים בפרס אקו"ם.
יש שיגידו שההצלחה באירוויזיון, מעבר לשיר וביצוע מוצלחים, קרתה גם בשל קידום נכון של השיר והמבצעת "מאחורי הקלעים". כיום לא מספיק לשלוח רק שיר מוצלח, גם גימיקים שונים לא יעבדו, יש צורך בעבודה רצינית כדי לסחוף את דעת הקהל לטובת הלהיט.

תהליכי אסטרטגיה וניהול

לצד שיר מוצלח, דורון מדלי הבין באירוויזיון ההוא, שיש צורך בעבודה מעמיקה. הוא השתתף בקביעת האסטרטגיה והניהול האמנותי של משלחת ישראל לתחרות האירוויזיון. מדלי היה מעורב כבר מהשלבים הראשונים. בשלבים אלה כותבים ומלחינים את השיר שייצג את ישראל. לאחר מכן יש צורך "להשתלט על התודעה" של הקהל האירופאי, וזה אחד החלקים היותר מורכבים. בתחרות האירוויזיון כפי שהיא מתנהלת כיום, יש מספר רב של מדינות מתחרות. מסיבה זו התחרות מחולקת לשלבי חצאי גמר וגמר. המספר הגבוה של משתתפים בתחרות, דורש ממי שרוצה להצליח – לבלוט. אם בעבר ועדה מכל מדינה הייתה מחליטה על הניקוד שהיא מעניקה לכל שיר ושיר, כיום המצב שונה ויש חשיבות להצבעות של צופים מהבית. מליוני אנשים שיכולים להכריע מי יהיה השיר הזוכה. כמות כזו של אנשים, כמות ענקית של מתחרים ושיר אחד שצריך לזכות.

הדרך לניצחון

כדי לנצח בתחרות האירוויזיון, החליט דורון מדלי להתייחס אל המוזיקה כאל מוצר צריכה לכל דבר. המשמעות היא שצריך לשווק את השיר, להעביר בו מסר ולהמשיך ולהדהד את המסר הזה בכל פלטפורמה אפשרית. כל ריאיון שנטע נתנה לערוץ כלשהו וכל פיסת אינפורמציה שהועברה בנוגע אליה ולתחרות, נתמכו במסרים שחזרו שוב ושוב ושווקו בעטיפה נוצצת. דורון מדלי חקר ואסף פרטי מידע רלוונטיים כדי ללמוד כיצד "לדחוף" את השיר ככל האפשר. מדלי הראה במסע הזה אל פסגת האירוויזיון, יכולת מרשימה בדבקות במטרה. עבודה קשה לא הייתה משהו שהמשלחת הישראלית נרתעה ממנו, והעניין ניכר בכל ריאיון שניתן לכלי התקשורת ובכל הופעה בדרך.

בית ספר למדעי המדינה- לימודי תואר שני

מאי 1, 2015

לימודי תואר שני- מדוע? נכון לשנת 2015 ניתן לומר שלימוד תואר שני חשובים לכל אדם שמעוניין להתקדם במישור התעסוקתי- מקצועי. חשוב לדעת כי ישנם תחומי לימוד בהם התואר השני משמעותי יותר מאשר בתחומים אחרים, אך רוב מקומות העבודה יעדיפו לשכור את שירותיו של מומחה בתחום מסוים, מאשר אדם עם תואר ראשון בלבד. נכון להיום, דרישת הסף למשרה טובה עם שכר נאה ואפשרויות קידום, הוא תואר שני ואילך. בית הספר למדעי המדינה כולל תחומים הקשורים אל יחסים בינלאומיים, פוליטיקה וממשל ועוד. במסגרת התואר הראשון נלמדים הרבה תיאוריות, רעיונות ורקע כללי נרחב על התחום. בתואר השני הסטודנט יבחר מסלול התמחות שעיקרו הוא התחום בו הוא מעוניין להשתלב לאחר סיום התואר השני. תעודת תואר שני יכולה לעזור לכם להשתלב במשרד הביטחון, החוץ, בכנסת ובכל מיני ארגונים בינלאומיים.

                   

  המשך לקרוא »

תרומתן של מערכות חכמות לניהול נכון של משאבי האנוש בחברה

דצמ 23, 2014

אחד הגורמים החשובים ביותר בחברה, התורם רבות להתפתחותה או לחילופין יכול להביא לדריכתה במקום או הידרדרותה הוא הגורם האנושי- העובדים. עם כל הכבוד לטכנולוגיה, למיכשור המתוחכם ולהבנה רבה בתחום הכלכלה, העובדים הם בסופו של דבר אלה המבצעים את הפעולות, מפעילים את המכונות ובדרגים בכירים יותר גם מחליטים החלטות המשפיעות על התנהלות החברה. לכן, יש לתת לתחום זה את תשומת הלב המגיעה לו ולא לדחוק אותו הצידה. מערכות חכמות מצליבות כל העת נתונים גם מתחום משאבי האנוש, בין אם כאלה שנדלו מתוך תוכנת נוכחות או תוכנת שכר ובין אם נתונים מהספקו של עובד בשטח. איסוף נתונים אלה וניתוחם מאפשר לקבל החלטות שונות בהיקף כלל חברתי, מחלקתי או אישי.                                                                                                                                  המשך לקרוא »

קליק ויו- מערכת בינה עסקית לניהול חכם של העסק

אוק 22, 2014

כל מנהל עסק רוצה לנהל ולתכנן את צעדיו בדרך הטובה והחכמה ביותר. תכנון נכון משמעו תפוקות ורווחים גבוהים יותר. לשם כך הוא חייב להיות מעודכן ולדעת בכל רגע מה קורה בחברה שלו וגם מה מתרחש במקומות עימם הוא מבצע קשרים מסחריים ואיך מוגדרים קשרים אלה. מערכות בינה עסקית כמו קליק ויו נועדו בדיוק למטרה זו- להציג למנהל העסק נתונים בצורה ברורה וחד משמעית על סמך ניתוח נתונים שנאספו מכל מחלקות המפעל והוצבו אלה מול אלה. כך יכול המנהל להחליט על שינויים במחלקה מסויימת, על צמצום בכמות המכונות במחלקת הייצור למשל, על שינוי בעבודה מול ספקים ועוד.                                                                                                                                                 המשך לקרוא »

פרסומת