כל המאמרים בנושא סדנאות

לצאת מהקופסה

יונ 8, 2021

אחד הדברים שנעדרו מחיינו בשנה האחרונה, או לפחות שינו צורה הם המפגשים פנים מול פנים כשהולכים לסרטים או הרצאות. יש משהו במפגש הפיזי, שהופך את כל העניין לחוויה של ממש. בתקופת הקורונה אנשים המשיכו להעביר הרצאות אבל כעת אפשר להביא את המרצה ישירות אל מקום העבודה של העובדים או לכבוד אירוע מסוים. סוף סוף ניתן לפגוש את רוני קובן, טל פרידמן, קרן מרציאנו ועוד רבים וטובים – פנים מול פנים ולשמוע מהם את הסיפור שלהם.

אירוע שמותאם לכל סגנון

בתקופת הקורונה לא הייתה אפשרות למפגשים פנים מול פנים ולכן היה צורך לחשוב על העברת הרצאות בדרך שונה. הזום ואפליקציות אחרות נכנסו לחיינו ואיפשרו לנו ליהנות מכל מיני הרצאות מבלי לצאת מהבית. לא כל המרצים הצטרפו לחגיגה הזו ולכן טוב שאפשר לחזור לשגרה וליהנות ממגוון של הרצאות ומרצים.
אם אתם בודקים לגבי מרצה עבור מקום העבודה שלכם או מפגש חברתי, כדאי לכם לקחת בחשבון את רוני קובן. למי שלא מכיר, רוני קובן הוא עיתונאי שברזומה שלו ראיונות עם אנשי תרבות, פוליטיקה ועוד. יש לו סגנון ייחודי לו, שמאפשר למרואיינים שלו להיפתח, גם לאלה שנראים בהתחלה כמי ששומרים ומקפידים על כל מילה שיוצאת מהפה. בשונה ממראיינים אחרים, קובן מגיע אל המרואיינים שלו בחן, בהומור ובגובה העיניים. הוא אנושי להפליא ומעורר הזדהות מהרגע הראשון.

כל הגוונים של החברה

כפי שציינו, רוני קובן מראיין אנשים, חלקם אלמונים וחלקם מפורסמים, ממגוון תחומים ומגזרים. במסגרת הרצאות שהוא מעביר, הוא מספר על טכניקות שונות בהן הוא משתמש כשהוא עורך ראיון. רוני קובן למעשה מסביר את הייחודיות שלו בהובלת שיחות וראיונות. אז איפה זה "פוגש" אותנו בחיים האמיתיים? קובן מסביר כיצד הוא משתמש בדרך הייחודית שלו לראיין, גם בחיים עצמם. הרצאות שלו כוללות הסבר על יצירת אינטימיות, כיצד הופכים שיחה רגילה לשיחה מרתקת ואיך יוצרים שיחה אותנטית דרך שאילת השאלות הלא פשוטות לעתים.
תוכלו לקבל במסגרת הרצאות שלו לא מעט פרטים מעניינים על הצדדים שלא רואים בטלוויזיה, ועל הדרך שלו למצוא סיפור טוב ולחקור אותו.

יוצא מן הכלל

ואיך אפשר לדבר על הרצאות של רוני קובן מבלי להתייחס לגולת הכותרת של העשייה שלו בתקופה האחרונה. הסדרה "יוצאים מן הכלל", אותה הוא יצר, עוסקת במקרי קצה, בנושאים שלרוב שייכים לשולי השיח אבל מעניינים ביותר. רוני קובן התלווה במסגרת צילומי הסדרה למגוון אנשים וצורות חיים קיצוניות בארץ, דבר שגרר הדים רבים ודיון ציבורי בנושאים השונים שהועלו בסדרה.  ניתן להזמין הרצאות של קובן העוסקות בצילום סדרה זו. במסגרתה הוא ביקר במחלקה סגורה בבית חולים פסיכאטרי, במחלקה להפרעות אכילה, בתוך קבוצה של נאמני הר הבית ואף התלווה לקהילת הקווירים והעלה מופע דראג יחד איתם. חוויה מרתקת שווה לשמוע עליה.

להתגבש בדרך מקורית

יול 4, 2017

כדי שמספר אנשים יצליחו להסתדר יחדיו ולהפיק את המרב מנוכחותם, יש צורך מדי פעם להעביר אותם ימי גיבוש. ימי גיבוש אלו יאפשרו להם להכיר האחד את השנייה וליצור אינטראקציה טובה יותר. כאמור, אינטראקציה טובה יותר, בהכרח מובילה לתוצאות טובות יותר בכל אספקט, הן ברמה החברתית, התעסוקתית, הלימודית וכן הלאה. בעידן הנוכחי, מעסיקים רבים בוחרים להוציא את עובדיהם לימי גיבוש, אשר מאפשרים להם לקחת פסק זמן מהעבודה הטובענית והשוחקת ולהיטמע ביום מהנה עם חבריהם לעבודה. יום מסוג זה, עתיד לפרוק מתחים ולקרב בין אנשים, שיחזרו למחרת להיות עובדים המקיימים אינטראקציה תעסוקתית.

רעיונות מקוריים לימי גיבוש

אין ספק כי הרעיונות לביצוע ימי גיבוש הולכים ואוזלים בכל שנה שחולפת, וזאת משום שנדמה לכם כי מיציתם את כלל הפעילויות. אם תשכילו לחפש קצת מעבר לידוע ולמוכר, תגלו כי ישנו עולם שלם של פעילויות גיבוש (כגון לייזר טאג), אשר יכולות להילקח בחשבון ולהפיק עבורכם ועבור עובדיכם את המירב, בהווה ובעתיד גם יחד. הרשו לנו להציע לכם מספר רעיונות מקוריים, שבהחלט יכולים להיות אטרקטיביים עבורכם.

חץ וקשת – אם חשבתם שחץ וקשת, הוא ענף המשויך לל"ג בעומר בלבד, הרי שתופתעו לגלות כי פעילות זו, בתנאי שהיא מאורגנת נכון, יכולה להחזיר אתכם לימי הילדות ולגרום לכם לסיפוק ואושר עילאי. מעבר לאינטראקציה החברתית, תוכלו להקנות לעובדים המשתתפים ביום גיבוש זה יכולת לשיפור הריכוז, הסובלנות ואף לפתח את הביטחון העצמי והכושר הגופני. פעילות זו מותאמת לא רק לעובדי החברה, אלא לאוכלוסייה בכל גיל המעוניינת להפיק יום הולדת, בר או בת מצווה ואף לקבוצת חברים, המחפשים לעצמם פעילות ספורטיבית מגבשת ומהנה.

לייזר טאג – קרבות לייזר הן קרבות בשטח פתוח, המתבצעים באמצעות רובה לייזר בטיחותי. אם החלטתם להפיק יום גיבוש לעובדי החברה, או לחילופין יום גיבוש לחברים של ילדיכם, הרי שאתם מוכרחים לקחת חלק ביום קרב הכולל לייזר טאג. כל משתתף ביום לייזר, מוצא עצמו נהנה עם חבריו ועם עצמו באופן יוצא מהכלל וגילו אינו רלוונטי. לייזר טאג מתאים לגילאים מגוונים, ללא הבדל דת, גזע ומגדר. המשחק משלב הנאה ותחרותיות, ותוצאות היום משוכללות בסיום באופן ממוחשב, כך שישנו מנצח אחד בסיום היום, אשר יכול לחגוג את היותו לוחם מצטיין.

לסיכום, אם גם אתם רוצים להפיק יום גיבוש לעובדים, לילדים, למשפחה ובכלל, אתם מוזמנים להתרשם מלייזר טאג או חץ וקשת ולצאת ליום מהנה בעל תוצאות מרשימות, בהתאם ליעדים ולמטרות ההתחלתיות.

 

 

 

העצמה אישית לחיים טובים יותר

מאי 24, 2016

נפש האדם מורכבת מאוד ומשפיעה רבות על תפקודו במצבים שונים. פעמים רבות אין קשר בין כישורים אישיים להצלחה, והדבר נכון לגבי תחומים רבים. אישה או גבר מוכשרים ומשכילים יכולים להיכשל במקום עבודה, בניהול עסק. הם עלולים לא להשתלב בחברה, לחוות קשיים בהתנהלות זוגית ומשפחתית ועוד. כל קושי יכול להשפיע דרמטית על ההתנהלות שלהם ויכול לפגוע ביכולתם להשתכר היטב, להתקדם בעבודה, ולגרום לכישלונות בחיים האישיים והחברתיים שלהם. מצב זה אינו רצוי ולכן חשוב מאוד לתקן אותו במהירות ובדחיפות על מנת לזכות בחיים טובים יותר.
כל אחד חייב להכיר בערך עצמו והמודעות האישית העצמית הנכונה היא זו שתסייע לו בהתנהלות השוטפת. אנשים מבלים זמן רב במקום העבודה וחשוב שתהיה מודעות עצמית מתאימה במקום העבודה, כזאת שתסייע להם במערכות היחסים עם עמיתיהם. אנשים אשר סובלים מתדמית עצמית נמוכה יתקשו לחלק הוראות, להביע דעתם בצורה נכונה, להשפיע על סביבת העבודה, שלא לדבר על הובלת תהליכים חשובים שיכולים להבליט אותם על האחרים. ניתן לחזק את כל הקשור אל מודעות עצמית במקום העבודה על ידי סדנאות מתאימות והתייעצות עם מומחים בתחום.
דרכי טיפול
העצמה אישית לחיים טובים יותר היא המפתח להצלחה. ככל שאדם יהיה מודע לכך מהר יותר, כך הוא גם יוכל להתחיל ולטפל בעצמו מוקדם יותר. דימוי עצמי ירוד גורם לחוסר ביטחון כרוני המוביל להימנעות מביצוע פעילויות חיוניות שמשפרות אורח חיים. לעיתים, לאפתיה, ובמקרים קיצוניים, להפרעות בנפש. כל אחד מעוניין להצליח בעבודה, בחברה, או לפחות במסגרת המשפחתית הצנועה שלו. בעיות של דימוי עצמי ירוד ניתנות לפתרון ואפשר להתגבר עליהן בעזרת סדנאות קבוצתיות בתחום.
מודעות עצמית במקום עבודה תחזק את מעמד העובד, תוביל להתקדמות בסולם הדרגות, לשכר טוב יותר ולהתקדמות כלכלית מרשימה. מכאן סלולה הדרך להקמת משפחה יציבה ולחינוך הדור הבא בביטחון רב. ניתן יהיה לחיות חיים נורמאליים שמבוססים על תקשורת טובה עם הסובבים, ניתן יהיה לנצל שעות פנאי לעיסוקים מהנים ולהצליח אף בהם. ככלל, העולם ייראה טוב ומאיר יותר לכל מי שחווה דימוי עצמי גרוע והצליח להשתחרר ממנו. סדנאות בתחום מצליחות להניע את הלקוח להתבוננות תוך עצמית. כך הוא יוכל להבין מה מניע אותו, איך הוא התנהל בסיטואציות שונות לעומת איך הוא אמור היה להתנהל. אפשר לתקן הרגלים, לשנות דרכי פעילות ותגובה, להפחית היבטים שליליים ולהדגיש חיוביים ועוד כל אלו יתרמו רבות לעתיד כל אחד.

הצלחה בחיים-כיצד?

ספט 27, 2015

כל אחד ואחת מאיתנו שואף להצלחה באחד מתחומי החיים, לרבות, הצלחה בעבודה, ובקריירה, הצלחה בחיי הזוגיות והמשפחה וכדומה. השאיפה להצלחה היא אומנם המכנה המשותף לכולנו, אך רק מעטים מאיתנו זוכים לה. בשורות הבאות ריכזנו עבורכם מספר טיפים ועצות מעשיות שיאפשרו גם לכם להתכוונן להצלחה.                                                                                         Silhouette of a girl jumping over sunset המשך לקרוא »

סדנת סריגה – טרנד חדש בישראל ובעולם

יול 28, 2015

בשנים האחרונות, יותר ויותר צעירים וצעירות בישראל וברחבי העולם, מוצאים את עצמם עוסקים במלאכת הסריגה הידנית כמעין תחביב יצירתי לשעות הפנאי. יצאנו לבדוק מה מסתתר מאחורי התופעה וכיצד הרשתות החברתיות ברשת האינטרנט תורמות לשגשוג התופעה.   המשך לקרוא »

להכיר את עצמך מבפנים- הבסיס להצלחה בחיים

נוב 9, 2014

מדי פעם אנו שומעים בחדשות או בכל תוכנית אקטואליה על פורץ דרך בתחום כלשהו שעשה את הבלתי יאמן והצליח, זאת למרות התנאים הבלתי אפשריים כביכול שמתוכם צמח. האם התנאים מהם צמח הם באמת בלתי אפשריים? יתכן כי למסתכל מבחוץ נראה שכן- משפחה מפורקת, מצב כלכלי לא טוב או חוויה לא נעימה אינם נקודת פתיחה טובה אך ישנם כאלה שדווקא נקודת פתיחה כזאת מריצה אותם קדימה. איך? הכל טמון במה שיש בפנים.                                            המשך לקרוא »

שיפור הבטחון העצמי- שיפור בכל תחומי החיים

ספט 11, 2014

כמה פעמים קרה לכם שנתקלתם בהזדמנות להציע את עצמכם לתפקיד שנראה לכם תפקיד חייכם אך משהו בכם עצר אתכם? כמה פעמים נתקלתם באדם שמצא חן בעיניכם מאוד אך לא היה בכם את האומץ בכדי לגשת אליו, להכיר אותו ולגרום לו להכיר אתכם? הזדמנויות רבות אנו מפספסים בחיינו בגלל בטחון עצמי נמוך אשר משאיר אותנו באזור הנוחות שלנו ומונע מאיתנו לנסות, להעז ולעשות. כיצד להתמודד עם התחושה ולפרוץ את המחסום המעכב אותנו מלחיות חיים טובים ומספקים יותר?                                                           המשך לקרוא »

סדנת סריגת קרושה – כיצד לבחור את הסדנא המתאימה

יול 21, 2014

רבים מבלים את שעות הפנאי שלהם בסדנאות וחוגים למיניהם. סדנאות וחוגים אלה מספקים מענה לטווח גילאים רחב, לנשים, לגברים וגם לילדים. אחת הסדנאות המוצעות כיום היא סדנת סריגת קרושה. מדובר בהזדמנות נפלאה ללמוד לסרוג קרושה באופן מקצועי ונכון וליהנות מתוצאות בלתי רגילות. כיצד בוחרים את הסדנא המתאימה ומה חשוב לבדוק לפני שנרשמים? התשובה, לפניכם:                                                                                                                       המשך לקרוא »

פרסומת